İzmit’teki ticareti geliştirmek için bir araya geldiler

İzmit Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya KOTO Başkanı Özdağ’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Semih Barış, Mehmet Coşan ile Kocaeli Ticaret Odas...

İzmit Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya KOTO Başkanı Özdağ’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Semih Barış, Mehmet Coşan ile Kocaeli Ticaret Odası Meclis üyeleri İsmail Uslu, Alp Kayalar, Cafer Kozluca ve Volkan Yılmaz da katıldı.


DOĞAN’A BİLGİ VERİLDİ

KOTO Başkanı Özdağ, Doğan’a sinevizyon eşliğinde proje hakkında bilgi vererek “Geçtiğimiz yıl Haziran ve Ekim aylarında, Kocaeli Üniversitesi’nden akademisyenlerimizin de katılımlarıyla ‘Kocaeli Merkez Ticari Gelişim Projesi Arama Konferansları’ düzenledik ve elde ettiğimiz bilgileri rapor haline getirdik. Raporumuzu, kent merkezinin ticari açıdan avantajları ve dezavantajları olmak üzere iki ana tema üzerine kurduk. Özellikle de, kent merkezinde ticari hareketliliği azaltan faktörler üzerinde yoğunlaşarak, bunların ortadan kaldırılmasına yönelik çeşitli projeler hazırladık. Belediye Başkanımızın şehrimizdeki ticari hayatı geliştirme yönündeki hassasiyetini çok iyi biliyoruz. Kocaeli Merkez Ticari Gelişim Projesi’nde İzmit Belediyemiz ile birlikte çalışmak istiyoruz” dedi.

Projeyi dikkatle dinleyen Başkan Doğan da “Ticaret Odamızın değerli başkan ve yöneticilerine bu önemli çalışmaları için teşekkür ediyoruz. KOTO’nun hazırlamış olduğu bu projeyi çok önemsiyoruz. Bu tür görüşmeleri periyodik olarak yapmak lazım. Sürekli herkes bir şeyler söyleyip bir şeyler isteyebilir. Ama önemli olan bu istek ve çözüm önerilerini uygulamaya geçirecek bir bakış açısı geliştirmektir.

 

İZMİT ZENGİN OLURSA HERKES ZENGİN OLUR

İzmit Belediyesi olarak şehrimizdeki ticari hayatın gelişmesi için hiç boş durmayıp sürekli projeler üretiyoruz. Zorlanan esnafımızı daha iyiye nasıl taşıyabiliriz, şehirdeki müşteri sayısını, müşteri portföyünü, müşteri hacmini nasıl büyütürüz, sürekli bunlara kafa yoruyoruz. Biz biliyoruz ki, İzmit zengin olursa bu durumdan Türkiye faydalanır. İzmit zengin olursa herkes zengin olur. Esnaf güçlü olursa İzmit güçlü olur. İzmit ticari anlamda güçlü olursa halkımız mutlu olur” şeklinde konuştu.

 

GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRELİM

İzmit Belediyesi olarak esnafımın istek ve şikâyetlerine hızlı çözümler üretebilmek adına Esnaf Hizmet Masasını kurduklarını da ifade eden Başkan Doğan “Yaptığımız bu projelerle şehrimizdeki ticari hayatın geliştirilmesine yönelik biz de önemli bir adım atmış oluyor, çalışmaların bir ucundan da biz tutmuş oluyoruz. Bu dönemde sizlerin güzel tespit ve önerilerinizle, bizlerinde bu istek ve heyecanıyla güçlerimizi birleştirerek şehrimizdeki ticari hayatta önemli bir yükselme yapabiliriz. Biz bunun yapılacağına yürekten inanıyoruz” dedi.

29 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR