Ferhat Göçer, hekim kimliğiyle kamu spotunda rol aldı

Ferhat Göçer, Türkiye'de malnütrisyonun (yetersiz beslenme) önlenmesi ve malnütrisyon konusunda toplumda bilinç oluşturulması amacıyla hekim kimliğin...

BÜYÜT

Ferhat Göçer, Türkiye'de malnütrisyonun (yetersiz beslenme) önlenmesi ve malnütrisyon konusunda toplumda bilinç oluşturulması amacıyla hekim kimliğini öne çıkaran kamu spotunda rol aldı. Televizyon ve radyo kanallarında yayınlanmaya başlayan kamu spotu, toplumda sıklıkla görülen yetersiz beslenme problemine çözüm olacak.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülen “Yaşam için Kalori, Sağlık için Koşu Projesi” kapsamında hazırlanan kamu spotunda Ferhat Göçer, bir hekim olarak yeterli ve dengeli beslenmenin önemine değindi.

 

Hastalıklarda vücudun yeteri kadar besin alamamasından dolayı iyileşme süresini uzatan,  çocuklarda büyüme bozukluklarına yol açan malnütrisyon (yetersiz beslenme), devletin sağlık harcamalarında da ciddi artışlara neden olmaktadır.

 

Malnütrisyon; çocukluk çağından itibaren tüm yaşam boyunca üzerinde durulması gereken önemli bir sağlık problemidir.  Türkiye'de; Güney Doğu ve Doğu Anadolu bölgeleri, çocuklarda malnütrisyonun en sık görüldüğü bölgelerdir. Ayrıca yetişkinlerde özellikle kanser, nöroloji gibi kronik bir hastalığı olan hastalarda malnütrisyonun erken teşhisi ve doğru tedavisi önemlidir.

 

Yaşam için Kalori, Sağlık için Koşu Projesi:

Türkiye'de malnütrisyona dur demeyi amaçlayan ''Yaşam için Kalori, Sağlık için Koşu'' projesi; 12 Nisan 2015 tarihinde Şanlıurfa'da düzenlenecek koşu maratonuyla tamamlanacaktır. Maratonda koşucuların yaktıkları kaloriler hesaplanarak, projeye bağışlanacak ve ülkemizdeki malnütrisyon probleminin çözümünde kullanılacaktır.

 

Maratona katılamayacak olanlar ise; kampanyanın Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarına koşu- yürüyüş fotoğraflarını ve kalorilerini ileterek kampanyaya destek olabilmektedir.

27 Mart 2015 Kocaeli- Sağlık


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR