Başiskele’den veterinerlik hizmeti

Başiskele Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Başkan Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla 2010 yılından bu yana hizmet veren Veterinerlik birimi, h...

BÜYÜT

Başiskele Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Başkan Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla 2010 yılından bu yana hizmet veren Veterinerlik birimi, hayvancılık ile uğraşan tüm vatandaşlara destek vermekte olup,  kümes hayvanlarından, büyük ve küçükbaş hayvanlara kadar tüm hayvanların muayene ve tedavisini gerçekleştirmiştir.

 

Kocaeli’de bulunan ilçe belediyelerinde ilk olarak bu hizmeti başlatan ve başarı ile yürüten Başiskele Belediyesi bünyesindeki kadrolu veterineri ile birime başvuruda bulunan tüm vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Nisan ayından bu zamana kadar olan süreçte Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Hizmeti Birimi 359 talebi değerlendirmiş, 784 muayene ve tedavi uygulaması ile 46 doz da aşılama işlemi gerçekleştirmiştir.  5 yıllık hizmet süresince 9 köy ve 29 mahallede hizmet veren veterinerlik hizmeti yeni dönemde köyden mahalleye dönüşen bölgeler dahil olmak üzere Başiskele’nin her noktasında hayvancılıkla uğraşan vatandaşların talepleri doğrultusunda hizmet vermektedir. 

18 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR