“Başiskele’nin gelecek 50 YILI için çalıştık”

    AKP İl Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu ilk aday tanıtım programı önceki akşam Başiskele’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan birçok başarılı pr...

BÜYÜT

 

 

AKP İl Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu ilk aday tanıtım programı önceki akşam Başiskele’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan birçok başarılı projeye imza attıklarını, Başiskele’ye çağ atlattıklarını söyledi

AKP’nin ilçe belediye başkanlarının tanıtım toplantısı önceki akşam Başiskele’den start aldı. Aday tanıtım toplantısı 2 bin 500 kapasiteli Bahçecik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu,  Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Akın,  AKP Başiskele İlçe Kadın Kolları Başkanı Hacer Çakır, AKP Başiskele İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melih Özkaraaslan,  Kartepe Belediye Başkan adayı Hüseyin Üzülmez, Derince Belediye Başkan adayı Ali Haydar Bulut, Kandıra Belediye Başkan adayı Ünal Köken, AKP İlçe başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

TIKA BASA DOLDU

Salonun tıka basa dolduğu toplantıda özellikle gençler ‘Büyük başkan, Recep Tayyip Erdoğan, çalışınca oluyor’ şeklinde bol bol sloganlar attı. Salonun her tarafı AKP bayraklarıyla donatıldı. Çocuklar tarafından açılan Hüseyin Ayaz’ı destekleyici yazıların olduğu pankartlar ise dikkat çekti. Hüseyin Ayaz ile adaylık yarışına giren aday adayları Prof. Dr. Bekir Çakır ve Şefik Karaaslan’ın programa katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Program başlamadan önce Büyükşehir Belediyesi mehteran takımının gösterisi de salondaki kalabalığın coşkusunu artırdı.

SEÇİM BİTTİ

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, “5 yıl önce aynı manzarayı bu salonda görmüştük. Bu manzara bize Başiskele’de seçimin bittiğini gösteriyor. Başiskele ilçesinde büyüklerimiz bizden yüzde 70’den aşağı oy beklemiyor. Büyükşehir ve il başkanımıza karşı boynumu büktürmeyin. 30 Mart akşamına kadar herkes durmadan çalışsın. 3 değerli arkadaşımız aday olmak üzere uğraş verdiler.  Mevcut başkanımız yeniden aday oldu. Bütün evlere gireceğiz, hiçbir ev es geçilemeyecek. Ben şimdiden 30 Mart’ı görüyorum” dedi.

İLÇELERDE YARIŞ

Sonrasında konuşan Mahmut Civelek, “Çalışmak için tam 60 günümüz var. 6 ilçede değişiklik oldu. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Kırgınlıklar ve küskünlükler olmamalı. Beraber olma zamanı. 30 Mart bizim atlama tahtamız” dedi.

“AYIP YAPMADIM”

Toplantıda konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, kendisine rakip çıkan diğer adaylara teşekkür ederek, “Bizim ağzımızdan bizim gönlümüzden bizim ciğerimizden asla kötü söz olmayacak. Biz kimseyi rencide edecek konuşma yapmayacağız. Bizim Başiskele halkının geleceğini planlamanın derdinden başka derdimiz olmadı. Tüm vaktimizi buna ayırdığımızdan kimsenin ayıbını arayacak vaktimiz olmadı. Bu sofraya haram getirme diyen annemi dinledim.  Bana ağabeylik yapan Büyükşehir Belediye Başkanıma da ve benim değerli kardeşim il başkanıma da yanlış yapmadım. İlçe başkanıma da bir ayıp yapmadım.  Asla emanete ihanet etmedim böyle bilinsin” ifadelerini kullandı.

BAŞİSKELE’NİN 50 YILI İÇİN

“Ben Başiskele’ye ve Başiskelelilere de aşığım ve bu yolda kurban olmaya da hazırım” da diyen Ayaz, “Önce hakkın rızası sonra halkın rızasını gözettim.  Çok çalıştığımızı ve hep çalıştığımızı biliniz” dedi ve yaptığı çalışmaları aktardı. Ayaz, “Bir şehrin olması için istihdam şart. Biz tarihe not düşülecek işler yaptık. İstihdam sayesinde 400 kişi evine ekmek götürdü. Ama bu yapılanları görmeyenler de oldu. Bir parke çakılacaksa bunu AKP’liler çakar. Kimse Başiskele’yi sadece kendi kapısının önü ile sınırlı tutmasın. Başiskele’nin gelecek 50 yılı için çalıştık” diyerek sözlerini noktaladı.

31 Ocak 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR