Seymen’in Bilim Şenliği büyük ilgi gördü

    Özel Seymen Eğitim Kurumları, Kurucusu Rahmi Seymen adına düzenlenen Geleneksel Bilim Şenliği’nin 10.’sunu İzmit yerleşkesinde gerçekleştirdi. Öğr...

BÜYÜT

 

 

Özel Seymen Eğitim Kurumları, Kurucusu Rahmi Seymen adına düzenlenen Geleneksel Bilim Şenliği’nin 10.’sunu İzmit yerleşkesinde gerçekleştirdi. Öğrencilerin Matematik ve Fen alanında 556 farklı proje ve deney sergilediği bilim şenliği, veliler tarafından da büyük ilgi gördü. Açılışını Özel Seymen Eğitim Kurumları Kurucu vekili Hamiyet Satı’nın yaptığı şenliğe, Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Demir, Müdür Yardımcısı İbrahim Küçükbay, İlkokul ve Ortaokul Müdürü Renan Kıran, Müdür Yardımcıları Aysun Özün, Oya Solakoğlu ve Özlem Karsak ile kurumda görev yapan öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

DENEYLERLE GÖRDÜLER

Yapılan proje ve deneylerle büyük beğeni toplayan öğrenciler, Matematik ve Fen alanlarında düzenlenen çeşitli etkinliklerle olayların gerçek nedenlerini deneyerek görme şansını yakaladı. Velilere proje ve deneylerini sunum yapan öğrenciler, konuları hakkında detaylı bilgi verdi. Şenlikte ayrıca Doğa ve Bilim Derneği de gün boyu gerçekleştirdiği farklı sunumlarla, öğrencilere bilimin doğadan nasıl esinlendiği konusunda aydınlatıcı bilgi ve örnekler verdi.

ÖĞRETMENLER MEMNUN

Kurum yöneticileri ve öğretmenler ise anaokulundan itibaren başlatılan laboratuvar çalışmalarının sonucunda, öğrencilerde oluşan merak, sorgulama, araştırma ve gerçeğe ulaşma özelliklerini, bilim şenlikleri ile daha iyi fark ettiklerini belittiler. Gün boyu devam eden şenlik, katılanları hem eğlendirip hem bilgilendirerek, keyifli zaman geçirmelerini sağladı.

06 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR