&'&'Dilovası’nda altyapı problemi kalmadı&'&'

İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, yaptıkları başarılı çalışmalar neticesinde Dilovası’nda alt yapı probleminin kalmadığını söyledi.Dilovası’nda yapılan y...

BÜYÜT

İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, yaptıkları başarılı çalışmalar neticesinde Dilovası’nda alt yapı probleminin kalmadığını söyledi.

Dilovası’nda yapılan yatırımlar hakkında bilgilendirme toplantısı düzenleyen İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Gebze Öğretmenevi’nde yapılan bilgilendirme toplantısına İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, belediye başkan yardımcıları, il genel ve belediye meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarları, işadamları, yöresel dernekleri ile siyasi partilerin temsilcileri katıldı. Yenilen yemeğin ardından bir sunum yapan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, kurumun il genelinde yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. Göreve geldiklerinde İl genelindeki kayıp kaçak oranı yüzde 72 ile en yüksek ilçenin Dilovası olduğunu hatırlatan Genel Müdür İlhan Bayram, yapılan çalışmalarla ilçedeki içmesuyu kayıp kaçak oranın yüzde 10 seviyesine indirdiklerini ifade etti.

KALİTELİ HİZMET
Bayram,”Bir zamanlar Kocaeli’nin altyapı yönünden en sorunlu ilçesi olan Dilovası, yaptığımız altyapı çalışmalarıyla Kocaeli’nin en problemsiz ilçesi haline geldi. Kayıp kaçak oranı yüzde 10 seviyesine indirdik. 12.247 aboneye verdiğimiz dünya kalitesinde arıtılmış içme suyunu vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile içiyor. Atıksu hatlarının tamamlanması ve arıtma tesisinde arıtılması ile çevre ve denize kirlilik artık gitmiyor. İnsanlarımıza kaliteli bir hizmet sunarak altyapısını tamamladığımız Dilovası bugün marka bir Kocaeli’nin marka bir ilçesi oldu.”dedi.

ALT YAPI SORUNU YOK
İSU Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği bilgilendirme toplantısı için teşekkür eden Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, “Dilovası’nda kayıp kaçak oranı yüzde 72’lerdeydi ve bu oran nedeniyle kamuoyunda “kaçak su kullanılıyor” algısı vardı. İSU tarafından yapılan altyapı çalışmaları ile kayıp kaçak suyun kaçak su kullanımından değil eski olan hatlardan kaynaklandığı ortaya çıktı. Ve şimdi yapılan çalışmalarla Avrupa standartlarının da altında, yüzde 10 seviyesinde kayıp kaçak oranımız var. Söz konusu Dilovası olunca Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü götürdüğümüz her problemi çözdü. Şimdi altyapı problemi olmayan Kocaeli’nin tek ilçesi haline geldik.”dedi.

06 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR