Baran, canlarla buluştu

  Körfez Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı yönetimi tarafından önceki gün düzenlenen kahvaltı programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Birlikte y...

BÜYÜT

 

Körfez Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı yönetimi tarafından önceki gün düzenlenen kahvaltı programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Birlikte yapılan kahvaltının ardından konuşan Vakıf Başkanı Selami Karanfil önemli açıklamalar yaptı.

 

ÖNEMSENMEK İSTİYORUZ

Körfez Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Selami Karanfil, AKP Körfez Belediye Başkan adayı İsmail Baran’a kendilerini  ziyarete geldiği için teşekkür etti. Selami Karanfil yaptığı konuşmada, “Bizler geleneklerimizi korumaya çalışıyoruz, hiçbir zaman unutulan olmak istemiyoruz. Ziyaretleri dolayısıyla İsmail ve ekibine İsteklerimiz var, cemevlerinin ibadethaneye çevrilmesini istiyoruz, bu hükümet için çok zor bir iş değil” dedi.

 

HİZMETKÂR OLMAK

İÇİN GELİYORUZ

Buluşmada konuşan başkan adayı İsmail Baran ise, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı ve önemli açıklamalar yaptı. Bektaşilerin taleplerinde haklı olduğunu söyleyen Baran, “İsteklerinizi hayata geçirmek için çalışacağız. Sizlerle aynı şeylere inanıyoruz, Allah’ımız bir, Peygamberimiz, dinimiz de birdir, Ehlibeyti de sizler kadar seviyoruz. Sizlerin başkanı değil, hizmetkar olmak için geliyoruz. Alevilik Hz. Ali’yi sevmekse ben en büyük Alevi’yim. Ülkemiz üzerine kirli oyunlar oynanıyor. Batarsak hepimiz batacağız bunlara izin vermeyeceğiz. Bu kirli oyunu birlikte bozalım” şeklinde konuştu.

10 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR