Çocuklar projelerini anlattı

      Büyükşehir Belediyesi düzenlediği Uluslararası Çocuk Festivali Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı dört gün boyunca farklı etkinlik ve aktivitelerle ç...

BÜYÜT

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi düzenlediği Uluslararası Çocuk Festivali Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı dört gün boyunca farklı etkinlik ve aktivitelerle çocuklarla buluştu. Fuar süresince en çok ilgi gören etkinliklerden biri de bu yılın Barış Manço temasına uygun olarak düzenlenen “Başkan Olacak Çocuk” programı oldu. Çocuklar belediye başkanı olsalar bir kente neler yapabileceklerini “büyümüş de küçülmüşler” dedirten ifadelerle açıkladı.

 

BARIŞ MANÇO’NUN

EFSANE PRROGRAMI

Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğin sunuculuğunu TRT Çocuk ekranlarının sevilen yüzü Burak Sezen yaptı. Ünlü sunucu, Barış Manço’nun bir zamanlar sunduğu “Adam Olacak Çocuk” programını “Başkan Olacak Çocuk” formatıyla canlandırdı. Oldukça renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte Sezen çocuklara “Büyükşehir Belediyesi Başkanı olsaydınız ne yapardınız” diye sordu. Etkinliğe 8-12 yaş grubu çocuklar katıldı. Aileleri de onları büyük bir keyifle izledi.

 

ÇEVRECİ BAŞKANLAR

Çoğunluklu olarak çocukların verdiği cevap “Yeşil alanları çoğaltırdım” oldu. Bir çocuk “Engelliler için özel okul kurardım” derken bazı çocuklar da soruya oyun alanlarını çoğaltırdım” bazıları “mahalleme park kurardım”,  bazıları da “Botanik bahçesi yapardım” diye yanıt verdi. Bir çocuk “tüm çocukların doğum günlerini öğrenip onlara hediyeler gönderirdim” derken bir çocuk da “bilim merkezi kurardım” açıklamasını yaptı. Sezen onarlı gruplar halinde sahneye aldığı çocukların her birine etkinlik sonunda Burak ağabeyle çocuk şarkıları cd’si ve bilgievlerinin Başkan Olacak Çocuk kitabını hediye etti.

26 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR