Avukatın katili KİRALIK olabilir!

Dün akşam saatlerinde İzmit Fethiye Caddesi Pırıldar İş merkezi’nin 4’üncü katında bulunan Geredeli Hukuk Bürosu silah sesiyle inledi. Ofisinde çalışa...

Dün akşam saatlerinde İzmit Fethiye Caddesi Pırıldar İş merkezi’nin 4’üncü katında bulunan Geredeli Hukuk Bürosu silah sesiyle inledi. Ofisinde çalışan avukat Mehmet Samim Geredeli, ofise gelen üç kişi tarafından öldürüldü.  Olayın tek tanığı ise o saatten ofis içerisinde bulunan hukuk bürosunun sekreteriydi.

 

20 YIL ÖNCEKİ DAVA

Yanında iki kişiyle birlikte Geredeli Hukuk Bürosu’na gelen Serhat Abdullah S. daha önce bu büroya hiç gelmemişti. İlk defa geldiği hukuk bürosunda direk avukat Geredeli’nin odasına daldı. “20 yıl önce dedemin bir davasına bakmıştın. Bizi orada büyük bir zarara uğrattın” dedi. Avukat M. Samim Geredeli, “Kimliğinizi alabilir miyim” dedi. BU esnada kimlik çıkartıyormuş gibi yapan katil zanlısı belinden silahı çıkartarak 4 el ateş etti. 

 

SOĞUK KANLI KATİLLER

Avukat Mehmet Samim Geredeli’nin göğsüne 2 mermi isabet etti.  sıkılan 4 merminin diğer ikisi de bacaklarına isabet etti.  Katil zanlısı Serhat Abdullah S. olayın ardından ofisi usulca terk etti. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde katil zanlısının iki adamı ofisin binasından çıkarken görülüyor. Daha sonrada siyah takım elbise giymiş olan Serhat Abdullah S. ofisten çıkıyor. Gayet sakin bir tavırla otomobillerine doğru yöneliyorlar.

 

KİRALIK KATİL Mİ?

Ofisinde öldürülen avukat Mehmet Samim Geredeli’nin meslektaşları katil zanlısının başka biri tarafından azmettirilmiş olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor. Katil zanlısının Geredeli’yi vurmadan,  20 yıl önceki davadan bahsetmesi ise tamamen dikkatleri farklı bir yana çekmek olduğu belirtiliyor. 

 

İSTANBULDA ÇETE LİDERİ

2014 yılında cezaevinden çıkan sabıkalı Serhat Abdullah S. İstanbul Büyükçekmece’de 2007 yılında benzer bir olaya karışmış.  Bir firmanın ortakları tarafından 20 bin dolar karşılığında eski bir çalışanlarının korkutmak için tutulan Serhat Abdullah S. 10 bin dolar peşinat almış. Kalan parayı alamayınca kendisini tutan ortaklara “Cezanız 100 bin dolar oldu” diyerek tehdit etmiş. Bunun üzerine o firman ortakları durumu polise bildirmiş.  Bu olay sonrası cezaevine giren Serhat Abdullah en son 2014 yılında şartlı tahliye ile Salı verilmiş.

 

KENDİSİNİ SOSYAL MEDYADA BÖYLE GİZLİYOR

sosyal-002.jpg

Acımasız bir çete lideri olan avukat  Geredelinin katil zanlısı Mehmet Samim Geredeli, sosyal medya hesabında kedi seviyor, sevgi paylaşımlarında bulunuyor. Böylelikle acımasız yüzünü gizlemeyi başarıyor.

 

BU ARAÇLA KAÇTILAR

arac-021.jpg

Polisin peşine düştüğü katil zanlısının yurt illegal yollarla Yunanistan ya da Bulgaristan’a kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.  Cinayeti işledikten sonra bu araca binip kaçan katil zanlısı ve beraberindekiler otoyolda polisi atlatmayı başardı. Halen firarda olan katil zanlısı ve arkadaşlarının yurt dışına kaçmış olabileceği konuşuluyor. Polis bu cinayet dosyasıyla ilgili geniş bir araştırma yapıyor. Avukat Geredelinin eski ve yeni dava dosyaları inceleniyor.

11 Ekim 2017 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR