“Projeyi duyunca etekleri tutuştu”

Kartepe muhtarlarla buluşan MHP Büyükşehir adayı Saffet Sancaklı, AKP’lilere verdi veriştirdi. İktidar temsilcilerine artık din istismarcılığı yaptırm...

BÜYÜTKartepe muhtarlarla buluşan MHP Büyükşehir adayı Saffet Sancaklı, AKP’lilere verdi veriştirdi. İktidar temsilcilerine artık din istismarcılığı yaptırmayacağını ile getiren Sancaklı, “Ulaşım projemizi duyunca hepsinin etekleri tutuştu. Şimdi proje yapmaya başladılar” dedi

İzmitli muhtarla geçtiğimiz hafta bir araya gelen MHP teşkilatı, dün de Kartepeli muhtarlarla Saklı Bahçe Restoran’da buluştu. Kartepe İlçe Başkanı Murat Kalender’in organize ettiği programda MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı, eski milletvekili Cumali Durmuş, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker ve çok sayıda Kartepeli muhtar hazır bulundu.

KARTEPE ŞU AN RANTTEPE
Toplantı başında konuşan ilçe başkanı Kalender, “Kartepe 80 bin nüfustan 102 bin kişilik nüfusa ulaştı. Fakat hastane gibi önemli ihtiyaçlar yok Kartepe’de. Umarım seçimlerde bunu değerlendirirsiniz. Kartepe şu an Ranttepe” şeklinde konuştu. il başkanı Aydın Ünlü ise, “İlçe olan Kartepe’de hiçbir şey yok. Sizlerden gelip oy isteyecekler. Seçimler hem ülkemizin hem de Kartepe’nin kader seçimi. Çocukken gezdiğimiz yerlere para vererek giriyorsak bunun hesabı sorulmalı. Muhtarlarımız bize sahip çıkmalı” dedi.

AKP İRDELENMELİ
Önümüzdeki seçimlerin öneminden söz eden eski milletvekili Cumali Durmuş da, “Kartepe’de insanlara tepeden bakan bir yönetim var. AKP’nin mutlaka bir uyarı alması gerek. Milli hassasiyetler yok sayılıp, yıllarca devlet düşmanlığı yapan AKP irdelenmeli. Yarın ne olacağını bilemiyoruz” ifadelerini kullandı. MHP kadrolarına fırsat verilmesini isteyen Durmuş, “İbrahim Karaosmanoğlu’ndan daha fazla hizmet edecek olan Saffet Sancaklı’ya oy vermenizi istiyoruz. İnsanları sürü mantığıyla yöneten AKP’nin adaletsiz kadrolarına mutlaka uyarı yapılacağını düşünüyor ve bu uyarının da en çok Kocaeli’den gelmesini bekliyorum. Kaptan’a da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

SERVETLERİNİ BEYAN ETSİNLER
Kartepeli muhtarlara seslenen Büyükşehir adayı Saffet Sancaklı 2014 seçiminin yaklaştığını kaydederek, “11 yıldır aynı iktidar var. Şu anda şehirde spor yok. Dağı yok ettiler. Dağın birine otel kurmuşlar. Buradan giden verginin 12,5’ta biri geri dönüyor. En çok kanser oranı İzmit’te var. Karaosmanoğlu için çok iyi diyorlar. 10 yıl önceki ve şimdiki servetlerini beyan etsinler. Bunlar hırsızlık yapıyor. Etrafındaki insanları ihya ettiler. İyi insanlık sadece kameralarla camiye gidip namaz kılmak değildir” dedi.

DİN İSTİSMARCILIĞINI
YAPTIRMAYACAĞIM
Güneş enerjisiyle 12 ay camilerde sıcak su olacağını vurgulayan Sancaklı, “Kocaeli’nin Körfez’in orada denizin üzerine dünyanın en güzel camisini yaptıracağım. Mimarlar çiziyor şu anda. Din istismarcılığını da yaptırmayacağım. Bakalım İslam nasıl yaşanıyormuş göreceğiz. Yaz ve kış olimpiyatları niye düzenlenmiyor bu Kartepe’de? Saksıları yol kenarına dizerek olmaz bu işler. O kadar çok defoları var ki. Bu ay sonunda Dolphin’de İzmit’in ulaşım problemini çözdük diye bir seminer yapacağız. Bunu duydular ulaşımla ilgili proje ihalesi yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

ÇIĞIRTKANLIK YAPIYOR
Yıllardır hepimizi kandırıyorlar diyerek ekleme yapan Saffet Sancaklı, “Açılım şeklinde ülkeyi bölme planı başlattılar. Şehit cenazelerinde ağlamayanlar Şivan Perver’in şarkılarıyla ağlıyorlar. Hangi partiye oy verirsek verelim genel başkanımızı çok sevelim ama vatanımızı daha çok sevelim. AKP İl Başkanı Diyarbakır’da özlenen görüntü diye çığırtkanlık yapıyor. Madem terör bitti niye 12 polisle geziyor? Sokaktaki insanlardan korktukları için korumalarla geziyorlar” dedi.

ASLANLAR GİBİ YÖNETİRİZ
Gelinen noktanın hiç hayırlı bir nokta olamadığını vurgulayan Sancaklı, sözlerini şöyle bitirdi: “Bu olayları düşünmenizi istiyorum. Herkes beni Kaptan olarak tanıyor. Futbolculuk, sporculuk önemli bir meseledir. 3 yıldır siyasetle uğraşıyorum. Belediyeyi yönetebilir miyiz, aslanlar gibi yönetiriz. Öyle projeler koyacağım ki önünüze Saffet Sancaklı’nın bu şehir iyi yöneteceğini göreceksiniz. Bol bol gelip gideceğiz Karete’ye. Burada da en iyi adayı bulmaya çalışıyoruz. Kartepe’yi turizme açacağım” diyerek sözlerini bitirdi.

09 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR