Eğlendirirken eğiten fuar

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı katılan çocuklar, eğlenirken bir yandan...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı katılan çocuklar, eğlenirken bir yandan da çok değerli bilgileri öğrendi. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi’nde binlerce çocuk trafik eğitimi alarak, rozet kazandı.

ATEŞ BÖCEĞİ EĞİTİM ROZETİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Çocuk Şenliği, çocuk cıvıltıları eşliğinde başladığı gibi renkli sona erdi. Dünyanın 41 ülkesinden gelen bin çocuk dansları ile şenliğe coşku katarken, atölye çalışmaları ve birbirinden renkli şovlarla etkinlik adeta karnavalı andırdı. Çocuk Şenliği eğlendirici yönü kadar eğitici yönüyle de göz doldurdu. TEGV’nin Mercedes Benz’in katkılarıyla hazırladığı Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi, 4 günlük fuar boyunca 10 bin çocuğa trafik eğitimi verdi. Uygulamalı eğitimlerde testi başarıyla geçen 6 bin çocuğa da Ateşböceği Eğitim Rozeti verildi.

DOĞA KOLEJİ’NDEN ÇAM FİDANI

Öte yandan, ilimizin özel okulları arasında yer alan Doğa Koleji de fuarda eğiten stantların başında geldi. Uzay gözlem evi ile fuara gelen Doğa Koleji, çocuklara uzayın sırlarından bahsederek bilimsel verileri paylaştı. Doğa Koleji’nin standında ayrıca ilk gün binlerce çam fidanı dağıtımı yapılarak, doğanın ve doğayı korumanın önemi aşılandı. Bi’dünya eğlence vadeden etkinlik, böylece eğitici etkinlikleriyle de göz doldurdu.

28 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR