Sanayici için yeni çalışma

İlimizdeki tüm özel sektör temsilcilerine hizmet verecek “Sanayici Bilgilendirme Noktası” oluşturulması ile ilgili olarak düzenlenen toplantıda mutaba...

İlimizdeki tüm özel sektör temsilcilerine hizmet verecek “Sanayici Bilgilendirme Noktası” oluşturulması ile ilgili olarak düzenlenen toplantıda mutabakat sağlandı. Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıya, Güzeller OSB Yönetimi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), KOSGEB, TÜBİTAK (MAM), İŞKUR, Türk Standartları Enstitüsü, TÜBİTAK Marmara Teknokent, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, TOSYÖV ve Sanayi Gazetesi üst yöneticileri katıldı.

 

HER KURUMU İLGİLENDİRECEK

Toplantıda söz alan MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, ajansın asli faaliyetlerinden birinin devlet destekleri hakkında yatırımcı ve girişimcilerin bilgilendirilmesi olduğunu dile getirdi. Türkiye’de ilk defa ilçe düzeyinde Gebze’de yatırım destek ofisi kurulduğunu dile getiren Ayhan, “Bu yapı sadece Güzeller OSB’deki değil, bölgedeki 1000’in üzerinde sanayi kuruluşuna hizmet verecek. Sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla bölgede yer alan tüm OSB yönetimlerinin sürece aktif katılımları önemlidir” dedi.

 

SANAYİCİYE ETKİN BİLGİLENDİRME

Ayhan ayrıca, Türkiye’nin ihracat yapısının rekabet edilebilir seviyede tutulması amacıyla firmaların Ar-Ge’ye yönlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak yönlendirmedeki devlet etkisi için sanayicinin etkin bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirdi. Toplantıya katılan kurumların sağladığı bu mutabakat ile Doğu Marmara Bölgesi’nin Ar-Ge ve üretim odağı olan Gebze, Çayırova, Dilovası bölgesi sanayisinin sahip olduğu konum avantajı ve üretim-bilgi kapasitesini geliştirmesi, devlet destekleri hakkında ilk elden bilgilenerek bu olanaklardan daha fazla yararlanabilmesi hedefleniyor.

 

11 EKİM’DE AÇILACAK

Söz konusu bilgilendirme noktasında ilgili kurumların her hafta salı günü bir araya gelerek sanayiciyi bilgilendirmesi ve belirli aralıkla firma ziyareti de düzenleyerek yerinde bilgilendirme yapmaları planlandı. Bu kapsamda “Sanayici Bilgilendirme Noktası” 11 Ekim tarihinde Güzeller OSB yönetim binasında faaliyete başlayacak.

08 Ekim 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR