KOTSİAD’dan birlik çağrısı

Kocaeli Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (KOTSİAD) yönetimi, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısı ile son dönemde artış gösteren terör...

BÜYÜT

Kocaeli Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (KOTSİAD) yönetimi, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısı ile son dönemde artış gösteren terör olaylarını kınadı ve ülkede yaşayan herkese kenetlenme çağrısı yaptı. Dernek yönetimi adına bir açıklama yapan Başkan Mehmet Allak, açıklamasında ülkede yaşayan her bireyin sükunetle hareket etmesi gerektiğini belirterek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Derneğin Körfez ilçedeki merkezinde gerçekleşen basın toplantısına Başkan Mehmet Allak’ın yanı sıra, Körfez Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Öztürk, 10 Nolu Körfez İzmit Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı İsmail Kahraman, iş adamı Hüseyin Öner, Körfez İlim Yayma Vakfı Başkanı Muhammed Saraç, dernek üyesi ve iş adamları Kocaeli Elazığlılar Derneği Başkanı Mehmet Akbulut, Mehmet Çöven, Mehmet Özdemir, Ali Rıza Durmuş, Enver Durmuş ve Büyükşehir Belediyesi Etüt Mühendisi Sıddık Aydın katıldı.

 

“GİDEN HER CAN BİZİM CANIMIZDIR”

Basın toplantısında konuşan KOTSİAD Başkanı Mehmet Allak, “Bu cennet vatanımızda bin yıldan fazla süredir ortak yaşam alanına, ortak geçmişe ve ortak geleceğe sahip bir milletiz. Yıllardır süregelen bir kardeşliğimiz var. Bu topraklarda dökülen her damla kan bizim kanımız, yitip giden her can bizim canımız, ateş düşen her ev bizim evimizdir” dedi.

 

PROVOKASYONLARA DİKKAT!

Ülkenin zor günlerden de geçtiğini vurgulayan Başkan Allak, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu sıkıntılı günlerde birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya göstermemiz gereklidir. Her türlü terör ve şiddeti kınarken asla provokasyonlara gelmememiz gerektiğini açık bir şekilde ifade ediyorum. Sağduyulu ve metanetli olmalı, aynı zamanda sorumlu bir tutum sergilemeliyiz. KOTSİAD olarak her türlü şiddet ve terörü lanetliyoruz. Tüm dileğimiz artık kan ve gözyaşının son bulmasıdır” dedi.

15 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR