“Ülkemizi her alanda temsil edecek sporcu yetiştireceğiz”

    Sporun çeşitli dallarında aktif görev yapan sekiz kişi tarafından 2013 yılında kurulan Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği dün Keyfin...

BÜYÜT

 

 

Sporun çeşitli dallarında aktif görev yapan sekiz kişi tarafından 2013 yılında kurulan Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği dün Keyfin Kafe’de basın açıklaması gerçekleştirdi. Basınla tanışmak amacıyla düzenlenen kahvaltılı basın açıklamasına basın mensupları dışında dernek Başkanı Mehmet Bozdemir, Başkan Yardımcısı Emin Kahyaoğlu, İzmit Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ziyaülhak Sarıgül ile Spor Şube Müdürü Engin Yaşar katıldı. Dernek Başkanı Mehmet Bozdemir, “Ülkemizi her alanda başarı ile temsil edecek sporcular yetiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

AMAÇLARA UYGUN

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Mehmet Bozdemir, Anayasa’nın 58. ve 59. maddesi gereğince beden terbiyesi ve Türk Milli Eğitim’in amaçlarına uygun olarak kurulan derneğin öneminden bahsederek sözlerine başladı. Derneğin milli kültürümüze bağlı, sağlıklı sporcular yetiştirmek, sporculara çeşitli sporları yaptırmak ve üyelerin boş zamanlarını derlendirmelerine olanak tanımak amacıyla kurulduğunu da vurgulayan Bozdemir, bu amaç doğrultusunda pek çok faaliyetimiz oluyor” dedi.

YEREL YÖNETİMLERLE BİRLİKTE

Sporcu sayılarından bahseden Mehmet Bozdemir, “Bisiklette 53, Triatlon’da 21, Tekvando’da 16, Badminton’da 26 ve Karete’de de 19 sporcumuz mevcut. Derneğimizin merkezi ise Yahya Kaptan’da bulunan Polis Recep Toplaoğlu Spor Salonu’dur. Bize ulaşmak isteyen herkes bu merkezimize gelebilir. İlimizdeki yerel yönetimlerle birlikte faaliyetler göstermeye özen gösteriyoruz. Yurtdışı faaliyetlerinde de bulunacağız” şeklinde konuştu. 

02 Mayıs 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR