Akar: 110 bin öğretmen ataması yapılmalı

47 bin öğretmen atamasının da içinde bulunduğu Torba Yasa üzerine söz alan Akar, yasanın 32 maddeden oluştuğunu, ancak AKP’nin diğer maddeleri yok sa...

47 bin öğretmen atamasının da içinde bulunduğu Torba Yasa üzerine söz alan Akar, yasanın 32 maddeden oluştuğunu, ancak AKP’nin diğer maddeleri yok sayarak 47 bin öğretmen ataması olarak halk da bir algı yaratmaya çalıştığını söyledi.

 

“SAYIYI ARTIRALIM”

Torba Yasa içerisindeki 1 maddenin 47 bin öğretmen ataması olduğunu belirten Akar, “Türkiye’nin 110 bin öğretmen açığının bulunduğunu Milli Eğitim Bakanı açıkladı. AB standartlarına göre ise bu rakam 210 bin. Fakat AKP 47 bin atama yapıyor. Samimiyseniz rakamı 110 bine çıkaralım” dedi.

 

“TÜRKİYE BÜYÜMÜYOR”

Türkiye’nin büyüme rakamlarına da değinen Akar, AKP milletvekillerine seslenerek, “1950’den 2002'ye kadar Türkiye’deki büyüme 5,1. AKP iktidarında ise büyüme oranı 4,8. Ülkenin dış borcu katlanarak arttı. IMF’ye olan borcun bitmesini kutladınız. Borcun bittiğini söyleyerek halkı kandırdınız, fakat Türkiye'nin 123,7 milyar dolar borcu olduğunu ve bunun 40 milyar dolarına sizin hükümetlerinizin sebep olduğunu söylemediniz” dedi.

 

“SOYGUNA DEVAM”

İzmit Körfez Geçişi asma köprüsünde halat kopması nedeniyle Japon mühendisin intihar ettiğini hatırlatan Haydar Akar, şöyle konuştu: “Bu örnektir, siz Türkiye'yi soydunuz, ama hükümeti ve devletin rantını bırakmamak için her türlü hukuksuzluğu, illegaliteyi deniyorsunuz. Algı yönetiminiz devam ediyor”

24 Mart 2015 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR