Hakkaniye İ.Ö.O.’dan kötü kokular geliyor!

Hakkaniye İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Gümüş dün düzenlediği basın toplantısıyla, okul içerisinde yaşanan çarpıklıklara tepki gö...

BÜYÜT

Hakkaniye İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Gümüş dün düzenlediği basın toplantısıyla, okul içerisinde yaşanan çarpıklıklara tepki gösterdi. Önemli iddialarda bulunan Gümüş, sorunların çözülmesi için Vali Ercan Topaca’dan yardım istedi.

Hakkaniye İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Hüseyin Gümüş, okulda yaşanan çarpıklıklar ve taşıma sistemindeki sorunlarla ilgili olarak dün basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından istifa ettiğini belirten Gümüş, Okul Müdürü Ali Taşpınar hakkında önemli iddialar ortaya attı. Gümüş, “Sene başında ana sınıfı için 400-500 TL minöfle parası toplandı. Bu paraları Nedim Kamış aldı. İş yapılmayınca ve paranın hesabını sorunca ‘sen karışma’ karşılığını aldım. Okul Müdürü Ali Taşpınar’a 800-900 TL bedelli bilgisayar monitörlerinin nerede olduğunu sorunca bana ‘sıkıntı yok halleriz’ karşılığını verdi” dedi.

65 BİN TL DÖNÜYOR
Hakkaniye İlköğretim Okulu’nun bölge okulu olduğunu ifade eden Gümüş, “Okula Terziler, Ulupınar, Bulduk, Kulmahmut, Fethiye, Kuyulu, Süverler, Şentepe, Kaynarca, Saltıklar, Üçgaziler, Topallar, Sadıklar, Nebihoca, Gökçeören, Seferköy, Böğürgen, Şahinler, Çiftlik ve Tongurlu köylerinden öğrenciler taşıma sistemle gelmektedir. Bu iş de muhtarlar tarafından yapılmaktadır. Bu kişilerin sözleri okulda talimat yerine geçmektedir. Okul taşımacılığında 65 bin TL para dönmektedir. Taşpınar, yetkisi olmadığı halde para toplamaktadır” diye konuştu.

KAPI PARALARI NEREDE?
Gümüş, “Okulda eğitim yapılmıyor, düzenli derslere girilmiyor. 6.,7. ve 8. sınıf öğrencileri içinde hala okuma yazma, çarpım tablosu bilmeyen çocuklar var. Şişme notlarla ilçeye geliyorlar sonra tüm dersler zayıf. Elimden kaşemi aldı, ne yaptı bilmiyorum. Okulun bir kamyon sırasını başka yerlere para karşılığında verdi. Odamı boşalttı, bilgisayarıma el koydu, beni istifa ettirmeye çalıştı. Gider gösterilen makbuzlarla 2 tana kazan dairesi yaptırılır. İl Özel İdaresi’nden para çıktı kapıların değişmesi için ama sadece kapı kolları değişti. Bu kadar para nereye gitti? Kapı kolları altından mı yapıldı?” şeklinde konuştu.

TOPACA’YA ÇAĞRI
Çocukların gereken eğitimi almadığına dikkat çeken Gümüş, “Bu zavallı çocukların hakkı için varım. Taşpınar ve muhtarlar, veli toplantısı adı altında yapılan toplantıda kimsenin haberi olmadan toplantıyı seçime dönüştürüp diktatör gibi hareket etmiştir. Soruyorum, kooperatif başkanı ya da köy muhtarları ne zamandan beri genel kurul yapıp, okul aile birliğini değiştirebiliyorlar? Seçim yapılacaksa bu 15 gün önceden duyurulur. Okulu rant kapısı olarak görüyorlar. Ben köylü ve yoksul bir insanım. Gücüm buraya kadar yetiyor. Vali Ercan Topaca’nın eğitim konusundaki hassasiyetini biliyor ve kendisini göreve çağırıyorum” açıklamasında bulundu.

17 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR