“İşlem yasalara ve yönetmeliklere uygun”

    MHP’li Meclis üyesi adayları Nazif Tannur ve Hüseyin Keleş’in basında yer alan iddiaları hakkında İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Reyha...

BÜYÜT

 

 

MHP’li Meclis üyesi adayları Nazif Tannur ve Hüseyin Keleş’in basında yer alan iddiaları hakkında İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Reyhan Erbayrak tarafından yapılan açıklamada:

“İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Yenişehir Mahallesi’ndeki 2529 ada, 9 no’lu parsel ile ilgili yapı yaklaşma mesafelerinin 3-5 metreye düşürülmesi ile ilgili talepte bulunulmuş, parseldeki çekme mesafelerinin revizyonu ile ilgili herhangi bir müracaat bulunmamaktadır. Çünkü bu bir plan tadilatı işidir. Bu gibi plan tadilatı işlemleri de, İmar Komisyon üyeleri tarafından incelenerek karar altına alınmakta ve Belediye Meclisi tarafından onaylanmaktadır.

“SİYASETE ALET EDİLMESİN”

Bu tür kararların siyaset ortamına alet edilmesi, adil ve tarafsız olarak çalışan, her zaman yasalara ve yönetmeliklere uygun olarak işlem yapan çalışma arkadaşlarımıza hakaret olarak değerlendirilmektedir. Bu tip konularla ilgili yorum yapmak da derin imar bilgisi gerektirmektedir. Aynı zamanda, parselin plandaki konumu  “İlköğretim Tesis Alanı” olup, mülkiyeti vatandaşlara aittir. Parsel ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çekme mesafelerinin 3-5 olarak değişikliği ile ilgili konuda, yazı ekinde herhangi bir proje olmaması ve çekme mesafeleri ile ilgili bir öneri planın bulunmaması gerekçesi ile talep değerlendirilememiştir. Talep edilen plan değişikliği önerisi gerekli evrakların hazırlanarak tarafımıza sunulması halinde değerlendirilebilecektir” görüşlerini dile getirdi” dedi.

12 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR