THK Kandıra Şubesi&'nden Model Uçak Kursu

Türk Hava Kurumu (THK) Kandıra Şubesi tarafından öğrencilere yönelik olarak model uçak yapımı kursu verilmeye başlandı. Büyük ilgi gören kursta pratik...

BÜYÜT

Türk Hava Kurumu (THK) Kandıra Şubesi tarafından öğrencilere yönelik olarak model uçak yapımı kursu verilmeye başlandı. Büyük ilgi gören kursta pratik zekalarını geliştiren öğrenciler, el becerilerini de geliştirme imkanı buluyorlar.

Türk Hava Kurumu Kandıra Şube yöneticileri, sömestr tatili boyunca 11 yaş ve üstü öğrenciler için ücretsiz model uçak kursu verdi. Çocuklara havacılığı sevdirmek ve yavru kartallar topluluğu oluşturmak için harekete geçen şube yöneticileri, bu amaçla 15 gün boyunca kapılarını ilköğretim okulu öğrencilerine açtı. Kurslarla ilgili olarak bilgilendirmede bulunan Türk Hava Kurumu Kandıra Şube Başkanı Vedat Polat, “Bu tür kurslar öğrencilerin hayal dünyalarını geliştirip, zekalarının gelişmesine yardımcı oluyor. Grup ve bireysel olarak çalışmayı ve paylaşmayı öğreniyorlar. Kandıra’da 13 öğrencimiz ücretsiz olarak model uçak kursunda yararlanma fırsatı bulmuştur. Bu kurslarımızda hiçbir ücret talep etmiyoruz. Türk havacılığının geliştirilmesi ve sevdirilmesinde bu kursların önemli bir misyon üstlendiğine inanıyorum” diye konuştu.

İLGİDEN MEMNUN
Öğrencilerin ilgisinden dolayı çok memnun olduklarını belirten Model Uçak Öğretmeni Kübra Uztürk, 11-13 yaş arasındaki çocukları model uçak kursu ile yetiştirip yeni yavru kartallar oluşturmaya devam edeceklerini dile getirdi. Uztürk, 13-32 yaş arasındaki herkesi genç kartallar topluluğuna aldıklarını ve başvuruları kabul ettiklerini sözlerine ekledi. Programda Başkan Vedat Polat, Başkan Yardımcısı Deniz Gebeş, Özlem Akalın, Ayten Dinçer, Bayram Akkuş ve Genç Kanat öğretmenleri Nihan Kanar ile Fatih Akçay da hazır bulundular.

20 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR