“Bana oyun oynamayın, hakkımı verin”

    Tüpraş Fabrikasında Tekfen Şirketi’nin taşeron firması Günkon Şirketi çalışanlarından Halil Yazıcı gazetemize gelerek çalıştığı iş yeriyle yaşadığ...

BÜYÜT

 

 

Tüpraş Fabrikasında Tekfen Şirketi’nin taşeron firması Günkon Şirketi çalışanlarından Halil Yazıcı gazetemize gelerek çalıştığı iş yeriyle yaşadığı problemini bize anlattı.

“Ben Tüpraş fabrikasında Tefken Şirketi’nin taşeron firması Günkon Şirketi’nde 7.5 aydan beri sabah 7.00 akşam 17.00 saatleri arasında 15 günde birazar günü izin yapmak sureti ile yevmiye usulü iskele kalıpçısı olarak çalışıyorum. Ayın 15’inde cumartesi günü çalıştığım esnada şirket çalışanlarından yetkili olan formen yanıma gelerek ‘Beş kişiyi işten çıkarttım sen de aralarındasın yarın işe gelme’ dedi. Ben de iş akdimin feshedildiğini bildiren kağıt istedim fakat verilmedi.

“BANA OYUN OYNUYORLAR”

Bunun üzerine ben pazar günü işe gittim ama içeri alınmadım. Pazartesi günü İş-Kur’a gidip 2 gün önce işten çıkartıldığımı belirterek işsizlik maaşı başvurusunda bulundum. İş-Kur görevlisi benim sigortamın devam ettiğini işsiz olmadığımı söyledi. Beni işten çıkartıyorlar işten ayrıldığım halde bana herhangi bir bildirge verilmiyor aradan 3 gün geçirip kanuni olarak beni tazminatsız işten çıkartabilmek adına bana oyun oynanıyor” ifadelerini kullandı.

18 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

RCEP TAYİP ERDOĞAN - BAŞBAKAN BUNLARI TEMİZLEMEYE ÇALİŞIYOR İŞTE ANCAK HERKES ELİN TAŞI ALTINA KOYMASI LAZI M Kİ HÜKÜMET KALKINIP DEVLELET İLERLEYİP İSTİDAM ARTSIN..

Yanıtla . 0Beğen 18 Şubat 16:19
02

mehmet - Şerefsiz olmuş bütün patronlar yemek yol parasına kadar alırsın kardeşim yeter ki hakkını ara...

Yanıtla . 0Beğen 18 Şubat 16:19
01

Tüpraş Çalışanı - Tüpraş gibi dünya devi bir firma bu olayları kontrol edemiyor yazık. Sebebi ise torpilli eli cebinde gezen işten anlamayan barzani kılıklı formenler,elemanların bırakın ücretini iş kazası geçirdikleri takdirde hastaneye sevk yazmıyorlar,FİRMA isimleri lekelenmesin ihalelerde sıkıntı yaşamasınlar diye.Bu genci hakkını aradığı için tebrik ediyorum HAKKINIZI ARAMAKTAN KORKMAYIN!

Yanıtla . 0Beğen 18 Şubat 16:19
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR