İşkur’un “işe yerleştirme garantili kaynakçı kursu” başvuruları başladı

DEG Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Şirketi, Türkiye İş Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğü (İşkur ) ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, Kocaeli’de “işe yerleş...

BÜYÜT

DEG Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Şirketi, Türkiye İş Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğü (İşkur ) ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, Kocaeli’de “işe yerleştirme garantili kaynakçı kursu” açılacak.
DEG Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Şirketi, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: 800 saatten (100 iş günü) oluşan eğitim sonrasında bu alanla ilgili eğitim aldığına dair milli eğitim onaylı “kurs bitirme belgesi” verilmekte. Eğitim sonrasında, danışmanlığını yaptığımız firmalara kursiyerlerin işe yerleştirilmesi gerçekleştirilecektir.

Nitelikli personel olmak istemez misiniz?
Türkiye’de eğitim düzeyinin düşük ve işsizlik oranının yüksek olması nedeniyle fazla sayıda kişi niteliksiz olarak çalışmakta, doğal olarak da emeğinin hakkını alamamaktadır. her işi yapan bir kişi, günümüzde malesef nitelik sahibi olmuyor. belli bir konuda uzmanlaşmayı sağlama ve meslek edindirme amaçlı düzenlenen bu kurslar ile, eğitimli işgücü istihdamı gerçekleşmiş olacaktır.
İşkur’un işsizlere yönelik programı olması nedeniyle eğitim ücretsiz olup, İşkur tarafından kursiyerlerin hesabına günlük ihtiyaçları için “her gün” 20 TL yatırılacaktır. İstihdam garantili kaynakçı kursu aşağıdaki adreste verilecek olup, başvurular da yine bu adrese yapılacaktır.

İrtibat Numaraları; 0262 321 78 78- 0532 131 94 25

01 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR