Büyükşehir Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Kutlu Doğum haftasında konser verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Tasavvuf Musikisi Korosu, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir konser verdi. “Mevlid ve Rebiülevvel İl...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Tasavvuf Musikisi Korosu, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir konser verdi. “Mevlid ve Rebiülevvel İlahileri” adlı konserde ayrıca Mevlid-i Şerif okundu.

KOROYU PROF.DR TURABİ YÖNETTİ
Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki konseri Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi yönetti. Konseri vatandaşlarla birlikte İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu da izledi.

İLAHİLER GÖNÜLLERDE TAHT KURDU
Kur’an tilavetlerinin ardından sahneyi Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Tasavvuf Musikisi Korosu aldı. Yaklaşık bir saat süren solo ve koro konseri dinleyenlerin gönlünü fethetti.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Konserin sonunda İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu sahneye gelerek koro şefi Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’ye çiçek verdi. Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Tasavvuf Musikisi Korosu’nun Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde kendilerine muhteşem bir konser verdiğini söyleyen İzmit İlçe Müftüsü Keşvelioğlu, “Böylesine anlamlı bir konseri düzenledikleri için Büyükşehir Belediyesi’ne, koruyu yöneten Prof. Dr. Turabi’ye ve tüm koro üyelerine teşekkür ederiz” dedi. Konserin sonunda konuklara mevlit şekeri ikram edildi.

27 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR