Bakan Işık’tan muhalefete ders!

AKP İl teşkilatının öncülüğünde, milletvekilleri, belediye başkanları ve partililer ile Antikkapı Restaurant’ta bir araya gelen Bakan Işık, “Hedefimiz...

AKP İl teşkilatının öncülüğünde, milletvekilleri, belediye başkanları ve partililer ile Antikkapı Restaurant’ta bir araya gelen Bakan Işık, “Hedefimiz 518 bin 191 idi, 518 bin 309 oldu. İptal oylar makul düzeyde kalmış olsaydı hiçbir ilçe hedefimizin altında kalmayacaktık” dedi.

AKP İl teşkilatının öncülüğünde belediye başkanları ve milletvekilleri ile Bakan Fikri Işık Antikkapı Restaurant’ta bir araya geldi. Kahvaltı ardından yapılan toplantıda söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Köylerde kasabalarda oylarımızda eksilme değil artış oldu. Halkımızın bu kadrolara her geçen daha fazla güvendiğini görmek bize ayrı bir güç verdi, sorumluğumuzu da artırdı. Yerel yönetimlerde daha güzel hizmet edeceğiz. Bu dönem Kocaeli’ye çok daha hizmetler vereceğiz. Emeği geçen tüm teşkilat ve Kocaeli halkına teşekkür ediyorum. Bu güvene layık olacağız” dedi.

 “MİLLETİMİZİN BAŞINI

ÖNE EĞDİRMEYECEĞİZ”

Milletvekili Mehmet Ali Okur, “Bugüne kadar tek derdimiz ülkemize Kocaeli’ye hizmet oldu. Bundan sonra da tek derdimiz bu olacak. Sürecin ve sonucun Kocaeli’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Milletvekili Sibel Gönül ise, “AK Parti’nin Türkiye partisi olduğunun ortaya konulduğu bir seçim yaşadık. Milletimize olan minnetle hizmetimize devam edeceğiz. Milletimizin başını öne eğdirmeyeceğiz. Yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermeden yolumuza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“BAŞARI TESADÜF DEĞİLD”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, “Bu seçimde yüzde 46 civarında oy aldık. 3 seçim üst üste kazanıp oyları artırmak tesadüfle açıklanamaz. AK Parti’nin başarısı tesadüf değildir. ‘Biz neden iktidar olamıyoruz?’ analizini yapması gereken diğer siyasi partilerdir. Bu seçimlerde anlaşıldı ki Türkiye’de halkımız demokrasinin işlemesini istiyor. Demokrasiye dış unsurların müdahale etmesine izin vermiyor. Kocaeli’de tekrar kazanmış olduk” şeklinde konuştu.

“KAYBEDENLER DÜŞÜNSÜN”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Çok çetin bir mücadelenin olduğu seçimi geride bıraktık. AK Parti olarak bu seçimden yüzümüzün akıyla çıktık. Zor bir seçim oldu. Seçim atmosferinin taşıması gereken argümanların dışında pek çok iftiranın şantajın montajın kullanıldığı bir dönem yaşadık. Halkımızın itibar etmediğini sandıkta gördük. Seçimlerin kazananı milletimizdir. Seçimleri kaybedenin oturup başlarını iki eli arasına alıp düşünmeleri gerekir. CHP, MHP, BDP, HDP ve paralel yapının sonuçları irdelemesi gerekir. Başarı halkımızındır” şeklinde konuştu.

OY PUSULALARININ İPTALİ

Bakan Işık “Seçim sonuçlarında iki temel özellik ortaya çıkıyor. Katılımı bu kadar yüksek bir seçim dünyada da nadir görülen bir durumdur. Bir diğer özellik de iptal oylarının çok olması. Muhtarlık pusulasıyla diğer oy pusulalarının yanlışlıkla aynı zarfa konulması ile daha fazla iptal oranıyla karşı karşıya kaldık. Aynı iptallerin önümüzdeki seçimlerde yaşanmaması için umarım gereken tedbirler alınacaktır. Kocaeli’de 45 bin 439 oy geçersin olmuş. Kocaeli’de hedefimiz 518 bin 191 idi.518 bin 309 oldu. İptal oranları makul düzeyde kalmış olsaydı hiçbir ilçe hedefimizin altında kalmamış olacaktı” dedi.

“VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMELİ”

Bakan Fikri Işık “Yeni göreve gelen ve devam eden belediye başkanlarımız var. AK Parti’nin belediyecilik anlayışını tekrar değerlendireceğiz. Belediyecilik anlayışımızın şehrimize en iyi şekilde yansıtılmasını değerlendirip birlikte bir yol haritası oluşturmaya çalışacağız. AK Parti’ye oy versin vermesin belediye başkanları herkesin başkanıdır. Halkımıza seçim öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesi konusunu değerlendireceğiz. Bu sözleri suya yazılmış yazı olarak değerlendirmiyoruz” ifadelerine yer verdi. 

06 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR