Akademi göz kamaştırıyor

        Başiskele’ye bağlı Ovacık Mahallesi’nde önümüzdeki aylarda açılacak olan Akademi Hastanesi’nin inşaat tanıtımı yapıldı. Yeni bir konseptle yap...

 

 

 

 

Başiskele’ye bağlı Ovacık Mahallesi’nde önümüzdeki aylarda açılacak olan Akademi Hastanesi’nin inşaat tanıtımı yapıldı. Yeni bir konseptle yapılan hastane 12 bin 500 metrekare alanda hizmet verecek.

 

KAPSAMLI PROJE

32 poliklinik odası, 1 adet kardiyovasküler ve 7 ameliyathane, 2 adet doğumhane, 19 genel yoğun bakım, 18 yeni doğan yoğun bakım, 6 adet müşahede odası, 5 kvc yoğun bakım olmak üzere toplam 114 yatak kapasitesi olan hastane, kapasitesi ile bin 100 kişiye ayakta hizmet verebilecek. Aynı zamanda 40 ameliyat yapılabilecek.

 

ULAŞIM RAHAT

Ayrıca radyoloji ve laboratuvar gibi birimlere hastane içinde rahatlıkla ulaşılabilmesi planlanan ve tüm binayı saran pnömatik tüp taşıma sistemleriyle kan örneklerinin, hastanenin her yerinden anında laboratuvara ulaşmasını sağlayacak.

 

HASTA RAHATLIĞI ÖN PLANDA

Yapının mimarlığını üstlenen Erkan Karacan, dikey yapıların maliyetinin daha düşük olmasına rağmen hasta rahatlığı için dikey yerine yatay mimari konsepti tercih edileceğini söyledi.

 

SAĞLIK TURİZMİNE KATKI

Hastane sahibi Kubilay Kırman da yaklaşık 7 aydır devam eden inşaat çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi. Kırman, “Hastanemiz haziran sonuna doğru açılacak. Bu hastaneyle varmak istediğimiz hedef Kocaeli’de sağlık turizmini geliştirmek ve ilimize katkı sağlamaktır” dedi.

 

YABANCI HASTALAR GELECEK

Uluslararası alanda da hasta kabulü olacağını dile getiren Kırman, “Sadece çevre illerden değil yurt dışındaki hastalar tarafından da tercih edilebilir olacağız. Yeni bir VIP sistemi oluşturacağız. Hastalarımız bizim için önemli, burada onları düşünerek birçok yenilik yaptık” dedi.

 

PERSONEL SAYISI ARTACAK

Şehir merkezindeki hastane binasında da hasta kabulünün süreceğini dile getiren Kırman, şöyle konuştu: “Doktorlarımız iki ortamda da çalışacak. Böylece merkezde bulunan daimi hastalarımız hizmetlerimizi almaya devam edecekler.” 23 branşta hizmet vereceklerini belirten Kırman, “Yeni dönemde toplam 52 doktor ile çalışacağız. Bu sayı 60’a çıkacak. Hastanede çalışan personel sayımız 205. Yeni hastanemizle birlikte personel sayısı 400’e çıkarmayı öngörüyoruz” dedi.

 

HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Hastanede, hasta ve yakınlarının hayatını kolaylaştırmak için her şey düşünülmüş durumda. Her katta botanik bahçesi ve 700 metrekare yeşil alanı bulunacak olan hastane bünyesinde ayrıca 200 araçlık otopark da bulunacak. Öte yandan hastalara ücretsiz servis hizmeti de sunulacak. Hastane bahçesindeki ek binada ise 9 ofis, market, fotoğrafçı, kafe, restaurant, hediyelik eşya dükkanı gibi çeşitli yerler bulunacak.

25 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmitli - iyi güzelde hayırlı olur inşallah ama nedense bu ilçelerin sınırlarını çizen yetkililer ne amaçla yaptılar bu zülmü bilemem nedenmi bu hastanenin oldugu adres kartepeye baglı olması gerekken başiskeleye baglanmış arslan bey başiskeleye balanması gerekirken kartepeye baglanmış akmeşe kartepeye baglanması gerekirken izmite baglanmış hani derlerya bir deli kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkaramamış o misal neyse yinede milletimize hayırlı olsun

Yanıtla . 0Beğen 25 Mayıs 14:31
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR