CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş:Ark, kendini Garnizon Komutanı mı zannediyor?

CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, Derince Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısında yaşananların ardından AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark'ın...

BÜYÜT

CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, Derince Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısında yaşananların ardından AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark'ın yaptığı açıklamalara cevap vererek “Kendini Garnizon Komutanı mı zannediyor” dedi

Derince Belediyesinde yaşanan çatlak büyürken, muhalefette olaya müdahil oldu. CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark’ın yaptığı açıklamalara tepki göstererek, hem Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’a hem de Ahmet Ark’a verdi veriştirdi. Savaş, şunları kaydetti: “Kendini Garnizon Komutanı mı sanıyor” diye sordu. Savaş, şunları söyledi: “3 Nisan Salı günü Derince Belediye Meclis toplantısı her yıl yapılması gereken, belediyenin bir yılının değerlendirildiği, yaptığı hizmetlerin karşılığında hükümet ve halktan toplanan vergiler ve gelirlerin denetlendiği, meclise ve halka bir yıl; sonunun icraatlarının anlatıldığı dönem sonu meclis toplantısıdır. Bu toplantıda faaliyet raporu özgürce tartışılmalı, belediyenin eksikleri belirlenmeli ve gelecek yıla ışık tutmalıdır.
ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE
PAYLAŞACAĞIM
Tabi ki demokratiktik ve şeffaf olan yöneticiler ancak bu; toplantılardan yararlanıp eksikliklerini ve fazlalıklarını görüp kendilerine çeki düzen verirler. Görev yaptığı kente bir hoş seda bırakmak için gelmeyenler, bunu göremezler çünkü görebilselerdi; aşağılık kompleksine kapılıp, ağızlarından çıkanı kulakları duyardı. Kendisini kimseye hesap vermez ve kral gibi görenler kamunun mallarını çevresine dağıtarak yönetimlerini ancak belirli bir süre götürebilirler. Bu rant çevrelerinin nasıl paylaşıldığını önümüzdeki günlerde bir basın toplantısıyla halkımızla paylaşacağız. Buradan şunu görüyoruz ki iddiası olanlar toparlar, iftirası olanlar ise dağıtır.
HAYATA PARA
GÖZÜYLE BAKANLAR
Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar geçtiğimiz gün yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada Encüme’nin görevini ne kadar basite indirmiş. Bu mücadeleyi 320 TL para almak için yapıldığını zannedecek kadar zavallılaşmış. Oysa encümenin görevlerine baktığınızda Alemdar’ın korkusunu görürsünüz. Hayattaki her şeye para gözüyle bakan bir kişiden bunları görmesini beklemek de gerekmez. Açık, şeffaf ve hesap veremeyecek, gizli işler yapanlar, demokrat olmayanlar, komisyonlarda diğer siyasî düşüncelerin olmasını istemezler. Keşke Çenesuyu A.Ş.'yi de meclise açıp hesap verebilseniz ama Çenesuyu A.Ş.'den ne kadar maaş aldığını saklayacak kadar aciz olan belediye yetkililerinin bunu görmeleri mümkün değildir. Keşke söyledikleri gibi adam gibi adam olsalar.
ARK KENDİNİ HÂLÂ
KOMUTAN MI ZANNEDİYOR?
AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark ise yaptığı açıklamada meclis toplantılarını sabah yaptıracağını açıklamış. Sanırım kendisini hâlâ bir komutan olarak görüyor. Emir komuta zinciri içersinde her şeyin olduğunu zannedip halkın seçtiği siyasi parti temsilcilerine meclis toplantılarını sabah yaptıracağını söylüyor. Oysaki meclis üyeleri halkın oylarıyla seçilmiş. Derince'nin menfaatleri için özgür iradeleriyle karar veren kişilerdir. Bizler birilerinin torpiliyle atanmadık, halkın oylarıyla seçildik. Demokrasiden nasibini almamış, cahil ve acemice yapılmış bu açıklamayla herhalde Ark, kendi meclis üyelerine ne gözle baktığını anlatacaktır. Sayın Ark, Saadet Partisi ile mecliste yaptığımız ittifakı anlayamadığını, sindiremediğini belirtmiş.
HER PARTİYLE İTTİFAK YAPARIZ
Biz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Derince'nin menfaatleri için Derince paydasında her partiyle görüşür, ittifak yaparız. Biz CHP grubu olarak güzel Derince’miz için siyasi rozetimizi hep ikinci planda tuttuk ve bizim gibi birçok siyasi parti de bugüne kadar bunu örneklerini sergiledi. Zamanı geldi, bütün siyasi partiler hep birlikte ‘Derince belediye olsun’ diye Ankara'ya gittik. Yeri geldi D-100'de eylem yaptık alt geçit yaptırdık. Asrın felaketinde yine hep beraber enkazı kaldırdık. Yeri geldi belediye başkan adayımız Belediyespor yönetimine girdi. Yeri geldi Genel Başkanınız R. Tayyib Erdoğan siyaset yapabilsin diye destek verdik. Kısacası AKP yönetiminde Derince'yi iyi tanıyanlar Sayın Ahmet Ark'a Derince'yi bir daha anlatmalılar. Sayın Ark, bu militanvari, çağdışı söylemleri bırakıp bir an önce basiretsiz ve beceriksiz yönetim yüzünden her gün değer kaybeden Derince'ye çözümler üretsin. Derince Belediyesini seçilenler mi, yoksa AKP ilçe başkanı mı yönetiyor?”

09 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR