Doğalgazda Taksitli Sabit Ödeme İmkanı

Yıllık doğalgaz tutarınızı aylara bölerek ödemek mümkün. Uygulamanın adı Sabit Ödeme Sistemi... İşte doğalgaz fatura ödemesini takside bağlayan uygula...

BÜYÜT

Yıllık doğalgaz tutarınızı aylara bölerek ödemek mümkün. Uygulamanın adı Sabit Ödeme Sistemi... İşte doğalgaz fatura ödemesini takside bağlayan uygulamanın ayrıntıları:
Kış aylarında faturalar yaklaşık 300 Liraya varabiliyor. İGDAŞ kış aylarında yüksek fatura ücretlerini ödeyemeyenlere, ödeme kolaylığı sağlamak için ücreti aylık sabit ücretlere bölüyor.
İki yıl önce başlayan uygulamadan vatandaşların çok fazla haberi olmadığı ortaya çıktı.
Peki sistem nasıl işliyor ve vatandaşlar için nasıl bir avantaj sağlıyor?
Bunun için abonenin bir önceki 12 aylık tüketimi esas alınıyor. Ödeme tarihleri de kullanıcı tarafından seçiliyor. Böylece vatandaş ne zaman ne kadar ödeyeceğini de öğrenmiş oluyor.
Takside bağlanan doğalgaz ödemesi sadece konutlar için geçerli...
Sistemin Avantajları:
1) Kış aylarında yükselen doğalgaz kullanımı, faturaların da yükselmesine neden oluyor. İGDAŞ, faturayı tüm yıla yayarak küçük parçalar halinde ödenmesini sağlıyor.
2) Ayrıca abone Sabit Ödeme Sistemi'ne geçerek son ödeme tarihini kendisi belirliyor ve böylece bütçesini ödeme tarihine göre ayarlayabiliyor.

Doğalgaz kullanımına geçmiş olan abonenin varsa geçmiş tüketimine bakılıyor, eğer geçmiş tüketimi yoksa (yeni kullanıcı ise) kendi sınıfındaki diğer abonelere göre tüketim miktarı belirleniyor.
Sabit Ödeme Sistemi'ne geçerken yapılan sözleşmede abone tarafından belirlenen son ödeme tarihine göre aylık olarak sabit tüketimli fatura tahakkuk ediliyor.
***
Bu Sisteme Kimler Başvurabilir?
Doğalgaz kullanımına geçmiş olmak.
Fatura borcu bulunmamak, (Abonenin ödenmemiş faturası varsa son ödeme tarihini geçmemiş olması gerekmektedir.)
Kendi adına başvuruda bulunmak.
Başvurular Nerelere Yapılabilir?
Sabit Ödeme Sistemi ile ilgili başvurular, İGDAŞ Hizmet Binalarındaki “Tahakkuk ve Tahsilat Takip Şeflikleri”ne yapılabilir.
Gerekli Belgeler Nelerdir?
***

Kimlik Fotokopisi, T.C. Kimlik Numarası, Doğalgaz Tesisat Numarası
Not: Merkezi sistem ısınma yapan bina başvurularında, apartman yöneticisinden yetkili olduğuna dair karar defteri ve apartman kaşesi,
Ticari başvurularda, yetki belgesi, imza sirküleri, kaşe,
Sözleşmenin 3. şahıslar tarafından yapılmak istenmesi durumunda noterden vekâletname alınması gerekmektedir.
Dikkat! Sabit Ödeme Sistem Sözleşmesi, sözleşmenin yapıldığı tarihe göre belli bir süreyi kapsar. Sözleşme bitiminde herhangi bir başvuruda bulunmaması halinde sözleşme kendiliğinden yenilenir.
Abonenin sistemden çıkmak veya sözleşmeyi fesih etmek istemesi (taşınma, ölüm vs.) durumunda mahsuplaşma yapılarak sözleşme sona erdirilir.

08 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR