ŞEHİT RECEP TOPALOĞLU SPOR SALONU 25 HAZİRAN DA AÇILIYOR

Yahya Kaptan’da yapımı 16 yıldır devam eden spor salonu 25 Haziran’da tamamlanıyor. Kocaeli Valisi Ercan Topaca ince işçilik için hata yapılmasın diye...

BÜYÜT

Yahya Kaptan’da yapımı 16 yıldır devam eden spor salonu 25 Haziran’da tamamlanıyor. Kocaeli Valisi Ercan Topaca ince işçilik için hata yapılmasın diye çalışmaların yavaşladığını dile getirdi.


Kentimizde uzun zamandır bitirilmesi yılan hikayesine dönen Yahya Kaptan Spor Salonu 25 Haziran tarihinde resmen açılıyor. Başbakan Erdoğan’ın kentimizde yapılacak olan AKP İl Başkanlığı kongresine katılacağının belli olması sonrasında yer arayışları başladı. Yahya Kaptan’da uzun zamandır yapılmaya çalışılan spor salonu için çalışmalar hızlandırılırken, burada çalışan ekip sayısının arttırılması gidildi. Hızlı bir şekilde çalışmalara devam edilirken spor salonunun bitiş tarihi 25 Haziran olarak açıklandı.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit İlçe Kaymakamı Sabit Kaya, İl Özel idaresi Genel Sekreteri Burhan Eres, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Müteahhit firma sahibi Şemsettin Tunç Yahya Kaptan spor salonunda kahvaltıda bir araya geldiler. Kahvaltı sonrasında açıklama yapan Kocaeli Valisi Ercan Topaca “Yıllara sari şekilde yapılmıştır. Geçmişteki ihale sisteminde kaynaklanan uygulama sonrasında bu kadar uzun süren bir çalışma yapılmıştır. TOKİ ile anlaşma yapılmıştır. İsmet Paşa Stadı verilecek. Alikahya ve Kavakçılık da bulunan alanlar tercih edilecektir. Bu alanda eksiklikler giderilmiş olacaktır. Stadyum konusunda tarih vermiyoruz. Süreç netleşmesi sonrasında sizlerle paylaşırız. Son 4-5 aydır burada büyük gayret gösterilmiştir. Bakanlık tarafından destek sağlandı. Ödenek takviyesi yapılmıştır. Salonun kısa sütrede bitirilmesine destek olunmuştur” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Kocaeli bölgesinin böyle bir esere ihtiyacı vardı. Haziran ayı içerisinden itibaren müsabakalar yapılmaya başlanacaktır. Gençlerimizin eğitimleri için alt yapı hazırlamak gerekiyor. 9 sporcumuz milli takımda kentimizi temsil edecektir. Olimpiyatlarda giyeceklerdir. Bunlar bizim sporcularımızdır. Alt yapıya gereken destek verildiği zaman her şey başarılır. Basının bu yönde gereken desteği vermesi gerekiyor. Ferdi sporlar çok önemlidir. Kentimizde önemli alt yapı vardır. Salonların en güzel şekilde hazırlanması gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Karaosmanoğlu “Burada kulüpler ön plana çıkmalıdır. Belediyeler sporun alt yapısını hazırlamalıdır. Devletinde kurumları teşvik etmesi gerekiyor. Kurumlar spora öncelikli destek vermelidir. Her şey belediyeden beklenmez” derken, Vali Topaca “Büyük takımlarla gösteri maçı alınarak buranın açılışı yapılabilir” karşılığını verdi. Başkan Karaosmanoğlu “Masa tenisinin gelişmesi noktasında projemiz var. Ligi kurulacak turnuvalar düzenlenecektir. Bütün okullara gereken alt yapı hazırlanacaktır. Ceketinizi çıkarmadan bunu yapabilirsiniz. Yüzme konusunda büyük destek veriyoruz” dedi.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca “25 Haziran tarihinde açılış yapılacaktır. Başbakanımızın gelişiyle tesisin bitirilmesini ilişkilendirilmesi pek doğru bir anlayış olmayabilir. Başbakanımızın gelişi bizim elimizi kuvvetlendirir, yapılan işlerin hızlı olmasını sağlar. Bakanlıklar üzerinde baskı yapılabilir. Başbakanımızın programı mayıstı temmuza ertelendi. Başbakanın gelişinden bağımsız bitirilecektir. Haftada bir incelemede bulundum. Hızlı gidilmesi sonrasında işçilik çalışmalarının bazılarında hatalar oluştu. Talimat sonrasında yavaşladı. Sağlıklı bir işçilik olması için acele edilmemesi gerekiyor. Biraz frene basıldı. Arızalarıyla bir karşı karşıya kalacağız. Hatalar büyük sorunlar olarak karşımıza çıkacaktır. Yanlış imalat olmaması için çalışmalar sağlıklı gidiyor” dedi.


22 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR