Uzaklaştırma alan öğrencilere destek

          Gezi Direnişi sırasında başından biber gazı fişeğiyle yaralanan ve uzun süre komada kaldıktan sonra 11 Mart 2014 günü hayatını kaybeden Berk...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

Gezi Direnişi sırasında başından biber gazı fişeğiyle yaralanan ve uzun süre komada kaldıktan sonra 11 Mart 2014 günü hayatını kaybeden Berkin Elvan için anma ve protesto eylemi gerçekleştiren ve ceza alan Kocaeli Üniversitesi öğrencileri için Eğitim-Sen Kocaeli Üniversite Temsilciliği dün Eğitim Sen Kocaeli Şube Binası’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

26 ÖĞRENCİYE UZAKLAŞTIRMA

Eğitim-Sen Kocaeli Üniversite Temsilciliği adına konuşan Ömer Furkan Özdemir, Kocaeli Üniversitesi’nde sert bir biçimde mücadele gördükleri halde öğrencilere soruşturma açıldığını belirterek, “Soruşturmalar sonrası Kocaeli Üniversitesi yönetimi tarafından 14 öğrencimize iki yarıyıl,12 öğrencimize de bir yarıyıl olmak üzere toplam 26 öğrencimize uzaklaştırılma verilmiştir. Üniversite yönetimi, öğrencilerin düşüncelerini ifade ettiği her türlü eylemi disiplin soruşturması ile karşılamaya devam ediyor” ifadelerinde bulundu.

 PROTESTO EDİYORUZ

Açıklamaya devam eden Özdemir , “Üniversiteler en temel demokratik hak ve ifade özgürlüğünün korunduğu ve teşvik edildiği yer olarak kalmalıdır. Öğrencilerimizin karşılaştığı bu fiziksel şiddet ve idari baskı ortamını protesto ediyoruz. Bu baskılara karşı öğrencilerimizle dayanışma içerisindeyiz” dedi.

04 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR