İlyas Şeker: Sirmen ‘omo’ ile yıkanmış gibi

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, yalancılıkla suçladığı Sefa Sirmen’in tüm davalardan beraat ettiğinin doğru olmadığını söyledi, “Hakkın...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, yalancılıkla suçladığı Sefa Sirmen’in tüm davalardan beraat ettiğinin doğru olmadığını söyledi, “Hakkında çok sayıda devam eden davaları bulunan Sirmen sanki ‘Omo’ ile yıkanmış gibi” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Program sunucusunun İlyas Şeker’e, Sefa Sirmen’in özür beklentisini sorması üzerine Şeker, “Kocaeli halkı önünde özür dilemesi gereken birisi varsa, oda kamuoyunu yanıltan Sefa Sirmen’dir. Bütün davalardan aklandım, paklandım temizlendim gibi açıklamalar yapıyor. İZGAZ’la ilgili davadan 6 yıl hapis yedi, cezası ertelendi, Sirmen’in halen devam eden çok sayıda davası bulunuyor. Belgeler her şey ortada, Bundan sonra kamuoyuna doğru bilgiler vereceğim diye tövbe etmesini istiyorum” dedi.

12 DAVADAN MAHKUMİYET
İlyas Şeker, Sefa Sirmen’in kamuoyunu yanılttığını belirterek, “Sefa Sirmen’in gazetelere verdirdiği haberleri gördüm, okudum. Böyle mesnetsiz bir açıklama yapması bizi üzdü. Hakkında çok sayıda halen devam eden davaları bulunan Sirmen sanki ‘Omo’ ile yıkanmış gibi. Burada kamuoyunu yanıltma var. Bu güne kadar İSU ile ilgili davalarda ihaleye fesat karıştırmak, usulsüzlük, zimmetle ilgili, evrakta sahtecilik yapmakla ilgili açılan davalarda personel toplam 211 yıl ceza aldı ve bu cezaların bir kısmı temyize giderek kesinleşti. Yine bunlarla ilgili 17 dava sonuçlandı. 12 davadan sanıklar mahkûmiyet aldı. 75 personel ile beraber Sirmen’in de davaları devam ediyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

KAMUOYUNU YANILTIYOR
İlyas Şeker konuşmasına şöyle devam etti: “Sefa Sirmen’in Kocaeli 1 Ağır Ceza Mahkemesi’nde 1. ve 2. derece yakınlarından ihalesiz mal ve iş alma ile ilgili davaları sürüyor. Bu davalardan Sefa Bey, “O evraklarda benim imzam yoktu“ diyerek yırtıyor. Bu davalarda kendini savunarak ‘O evrakların altında benim imzam yoktu’ diyerek yırtan Sirmen’in personeli, bu mahkemelerden ceza alıyor. Şimdi seçim dönemi de yaklaşınca Sayın Sirmen her dönemde olduğu gibi, bu dönemde de kamuoyunu yanıltmak istiyor. Bu davaların tarih ve dosya numaralarını isteyen herkese verebilirim. Ayrıca Sirmen bu davaların hepsinin AKP tarafından açıldığını ve kendisinin mağdur edildiğini göstermeye çalışıyor. Burada da büyük yanlış var. Bu davaların çoğu AKP kurulmadan önce açılmış davalardır.

SİRMEN ÖZÜR DİLEMELİ
AKP’nin kendisinden özür dilemesini bekleyen Sefa Bey’e şunu demek istiyorum Sefa Bey gibi insanların doğru söz söylememesi gerçekten çok acı. Onun için ben Sefa Bey’den özellikle şunu istiyorum. Lütfen Kocaeli kamuoyundan ve burada yaşayan 1.5 milyon insandan özür dilesin. Kusura bakmayın desin, yandan bilgi veren arkadaşlar yanlış bilgi verdi, ben aklanmadım desin. Biz Sefa Bey’e şunu söylüyoruz, lütfen doğru dursun, doğru söylesin, kamuoyunu doğru bilgilendirsin, AKP’lilerin ondan özür dilemesi gibi bir şey söz konusu olamaz. Belgeler her şey ortada, Bundan sonra kamuoyuna doğru bilgiler vereceğim diye tövbe etmesini istiyorum. Yoksa büyük bir haksızlık olur. Bu kadar insanın günahını almış olur.”

24 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR