Ak Parti’den anlamlı kampanya

AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığınca başlatılan "Kitap Kumbarası Kampanyası"na tüm il teşkilatları yoğun ilgi gösterdi. Kampanyaya destek...

BÜYÜT

AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığınca başlatılan "Kitap Kumbarası Kampanyası"na tüm il teşkilatları yoğun ilgi gösterdi. Kampanyaya destek vermek isteyenler, kitapları 15 Nisan'a kadar genel merkeze ulaştırabilecek. Toplanan kitaplar, okulların kütüphanelerine gönderilecek.

 

KİTAP OKUMALARINI SAĞLAMAK

Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, konuya ilişkin, kitap okuma bilincine sahip çıkmak ve çocuklara bu bilinci aşılamak gayesi ile başlattıkları kampanyaya ilginin mutluluk verici olduğunu ifade etti. Çocukların teknolojiyle yetişmelerinin, kitap okuma bilincini ikinci plana atmalarına sebep olabildiğini belirten Hotar, bilgisayar ve internet çağında doğan ve bu araçlarla yetişen çocukların kitap okumalarını sağlamak, okumak isteyip kitap edinemeyen çocuklara bu kampanya vesilesi ile ulaşmak istediklerini belirtti.

 

DİYARBAKIR İLK SIRADA

Hotar, tüm teşkilatların il başkan yardımcılarının kampanyaya gösterdikleri desteğin umut ve mutluluk verici olduğunu, kampanyanın birime Diyarbakır'dan başvuran ilköğretim 7. sınıf öğrencisinin talebiyle başladığını kaydetti. Toplanan kitapların ilk başta Diyarbakır'daki okula gönderileceğini bildiren Hotar, yoğun destek görmesi nedeniyle kampanyanın Türkiye geneline yaygınlaştırıldığına işaret etti. Hotar, "Kitap okumanın hayal gücüne katkısı, yorumlama ve kıyaslamaya olan etkisi, öngörü ve hafıza yeteneğini geliştirmesi bakımından çok önemli olduğunu tekrar vurgulayarak, öncelikle kampanyamızın başlamasına vesile olan Diyarbakır'daki öğrencimize ve kampanyamıza destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, kitap okuyan neslimizin devamını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

07 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR