KOBİ’ler için 3 milyon TL destek

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, milletvekili adayı Şener İnce ve İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, önceki gün İzmit Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti...

BÜYÜT

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, milletvekili adayı Şener İnce ve İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, önceki gün İzmit Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti. Programda Şeker, İnce ve Korkmaz önce ilk olarak Site Kooperatifi Başkanı Muzaffer Gürfidan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan milletvekili İlyas Şeker, AKP’nin seçim vaatlerinde KOBİ’lere büyük yer ayırdıklarını dile getirdi.

 

KOBİ’LER GÜÇLÜ TÜRKİYE’DİR

KOBİ’lere kredi desteği sunduklarını belirten Şeker, “Bu konudaki ilkemiz, güçlü girişimciler, güçlü firmaları, bunlar da güçlü bir ekonomi ve güçlü bir Türkiye’yi getirir şeklindedir” dedi. AK Parti’nin KOBİ’ler için yeni seçim vaatlerini de aktaran Şeker şöyle devam etti:

 

“DESTEKLER ARTIRILACAK”

“Her bir KOBİ için 1,5 milyon TL ve her bir risk grubu için 2 milyon TL olan kefalet limitini, imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin yatırım kredileri için 2,5 milyon TL’ye, her bir risk grubundaki imalatçı KOBİ’ler için ise 3 milyon TL’ye çıkarıyoruz. Ayrıca, diğer KOBİ’ler için 8 yıl olan maksimum vadeyi, imalatçı KOBİ’ler için 10 yıla; diğer KOBİ’ler için yüzde 75 olan kefalet oranını imalatçı KOBİ’ler için yüzde 80’e çıkarıyoruz”

 

ESNAFI DA DOLAŞTILAR

“Esnafımıza düşük faizli kredi uygulamamıza devam ederken, 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği de vereceğiz. Basit usulde vergilendirilen esnafımızın yıllık 8 bin liraya kadar kazançlarından hesaplanan vergisini almayacağız.” Şeker, İnce ve Korkmaz buradaki görüşmenin ardından sanayi esnafını dolaştı, çalışanların ve iş yeri sahiplerinin sorunlarını dinledi.

13 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR