KOÜ TV test yayınına başladı

İnternet üzerinden 7 gün 24 saat gerçekleştirilecek yayınlarda, başta Kocaeli Üniversitesi ana yerleşkesinde yapılacak önemli bilimsel aktivitelerin...

İnternet üzerinden 7 gün 24 saat gerçekleştirilecek yayınlarda, başta Kocaeli Üniversitesi ana yerleşkesinde yapılacak önemli bilimsel aktivitelerin canlı yayınlanması olmak üzere, üniversitenin farklı birimleri tarafından gerçekleştirilen kültür, sanat ve spor faaliyetlerinin ekrana yansıtılması planlanmakta.

 

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen yayıncılık çalışmaları ile hem iletişim fakültesi öğrencilerinin aktif bir uygulama sahasında deneyim kazanmaları hem de üniversitemiz bilimsel ve kültürel etkinliklerinin daha fazla insana yayılması amaçlanmakta.

 

Ayrıca yayın ve alt yapı hizmetleri geliştirildikçe  bilimsel etkinliklerin görsel olarak arşivlenmesi ile üniversitemizin tüm dünyadan bilim insanlarının yararlanabileceği bir video kütüphanesinin de kurulması hedeflenmekte.

 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı yüksek bant internet ve sunucu desteği ile yapılan test yayınları tv.kocaeli.edu.tr adresinden izlenilebilir. Şimdilik bilgisayarlar üzerinden Chrome ve Internet Explorer ile sorunsuz izlenebilen yayınların yakın zamanda tüm işletim sistemleri  ve  mobil araçlar üzerinden de takip edilebilmesi için çalışmalar devam etmekte.

30 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR