Sünnet ettiği gençlerden oy sözü aldı

Kizir İzmit'in Gültepe Mahallesi'nde vatandaşların kapılarını çalmak, onlarla sohbet etmek ve taleplerini dinlemek için iki saatini ayıran Kizir'i gör...

BÜYÜT

Kizir İzmit'in Gültepe Mahallesi'nde vatandaşların kapılarını çalmak, onlarla sohbet etmek ve taleplerini dinlemek için iki saatini ayıran Kizir'i gören vatandaşlar Kizir’e HDP hakkında sorular sorarak başarı temennilerinde bulundu.

 

"AKP İLE ANLAŞMADIK!"

Vatandaşlarla sohbetinde Kizir, ülkenin içinde bulunduğu siyasal durumu değerlendirirken  “’ haziran seçimlerinde memleketin kaderi oylanıyor. Ya tek adamlı bir diktatörlüğe doğru yol alacağız ya da halk barış, özgürlük., demokrasiden yana iradesini göstererek Türkiye’nin karanlığa hapsolmasını engelleyecek” dedi. 

HDP'nin barajı geçmesinin gelecek açısından önemli olduğunu belirtti. Emekçilerin daha iyi bir yaşam sürmesinin ancak emekten yana bir siyasetle mümkün olacağını söyledi. "Bizim için 'AKP ile anlaştı' diyenler yanılıyorlar, bizler onların güç kaybetmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Onların 'Tek adam' rüyalarına girip, onlara korku yaşatıyoruz. Onlarla anlaştığımız düşüncesi kesinlikle yalandır, maksatlı bir propagandadadır" diye konuştu.

 

SÜNNET ETTİĞİ GENÇTEN KİZİR'E OY İSTEDİ

Özellikle gençlerle sohbette neşeli anların yaşandığı mahalle ziyaretinde emekli sağlık memuru olan ve yıllarca Kocaeli'de fenni sünnetçilik olan Kizir, 10 yıl önce sünnetini yaptığı genç ile karşılaştı.

Kizir’in Kocaeli’de 20 binin üzerinde sünnet yaptığını söylemesi üzerine, gençlerden biri “vekilim,  sünnet ettiğiniz insanlar aileleri ile birlikte size oy verse Kocaeli’de milletvekillerinin yarısını HDP alır” demesi gülüşmelere yol açtı. Kizir gençlerden HDP’ye destek sözü aldı.

15 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR