Kadın girişimcilere tam destek!

        Kadının statüsünün geliştirilmesi, kadınlara sosyal ve ekonomik faaliyet alanlarının yaratılması için çeşitli çalışmalar yapan Kocaeli Kent Ko...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kadının statüsünün geliştirilmesi, kadınlara sosyal ve ekonomik faaliyet alanlarının yaratılması için çeşitli çalışmalar yapan Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi gerek kendi projeleri gerekse çeşitli kurumlarla gerçekleştirdiği ortaklıklarıyla dikkat çekiyor. Kadın Meclisi bu kez Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ortaklığı ile yapılan "Maya Projesi" ile gündeme geldi. Proje kapsamında İzmit ve Gölcük’te dar gelirli kadınlara yönelik dört haftalık mikro kredi uygulamaları ile ilgili eğitimler verildi. Eğitimin final toplantısı Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşti.

 

MAYA İLK MİKRO

 KREDİ KURUMU

 

Toplantı KEDV Maya Koordinatörü Hanzade Germiyanoğlu ve Kocaeli Sorumlusu Songül Yalçınkaya’nın projeyi tanıtması ile başladı. Germiyanoğlu “MAYA Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) bir iktisadi işletmesi olarak kurulmuştur. Amacı, küçük çaplı bir iş yapmakta olan dar gelirli kadınlara, bu işlerini geliştirebilmeleri ve ekonomik hayata aktif olarak katılabilmeleri için küçük miktarlarda borç para vermektir. Maya Türkiye’nin ilk mikro kredi kurumudur ve operasyonlarına 1999 depreminden en çok etkilenen illerimizden biri olan Kocaeli’nde başlamıştır.” dedi. KOSGEB Müdürü Ertuğrul Çetinkaya’nın konuşması ile devam eden toplantıda KEDV mikro kredisi ile iş sahibi olan Emine Çakım’ın başarı hikayesi takdir topladı.

 

GÜÇLÜ KADIN GÜÇLÜ TOPLUM!

 

Ev sahibi Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu, Kocaeli’deki girişimcilik fırsatlarından, yerel yönetimlerin sağladığı kurslardan bahsederek, “Güçlü kadın, güçlü toplum ilkesi ile kadının olduğu her yerde biz de Kadın Meclisi olarak desteğimizi sürdüreceğiz” dedi. Toplantı başarılı iş kadını, rol model Nurten Canayakın’a sorulan sorularla devam etti. Kadınlar programdan memnun ayrıldı.

08 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR