'PKK’nın bitmesi an meselesidir'

Bizlerinde siyaseten itilip kakıldığımız zamanlar oldu diyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Türkiye Cumhuriyetinin arkasında dimdik durmaya devam ettiği...

Bizlerinde siyaseten itilip kakıldığımız zamanlar oldu diyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Türkiye Cumhuriyetinin arkasında dimdik durmaya devam ettiği sürece hiçbir organizasyonda başarılı olamayacaklardır. Herkes terörün nasıl bittiğini görecek” açıklamasında bulundu.

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Önümüzdeki günlerde terör belasından Türkiye kurtulacak. Bu yapılara destek verenler, nasıl OHAL’de herkes kulağından tutulup cezaevine konuluyorsa bunlarda konulacaktır.  PKK’nın bitmesi an meselesidir. Önümüzdeki günlerde herkes terörün nasıl bittiğini görecek” değerlendirmesinde bulundu.

 

“BİRLİĞİMİZİ BOZMAK”

Terör olaylarının esas amacının birlik bütünlüğümüzü zedelemek olduğunu belirten İl Başkanı Ünlü, “Van, Bitli, Elazığ gibi illerimizde yapılan terör saldırılarının altında yatan tek bir neden var, Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğini bozmak. Bugün FETÖ, PKK, IŞİD gibi alfabemizdeki 29 harften her türlü permütasyondan terör örgütünü yazıp, ne kadar terör örgütü varsa, ne kadar geometride dikdörtgen şekil varsa hepsi bir araya gelip Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğini bozmak adına giriştiği operasyonlardır” dedi.

 

“ASLA BAŞARAMAYACAKLAR”

Ne yaparlarsa yapsınlar, Türk Milliyetçileri, Ülkücü Camia Türkiye Cumhuriyetinin arkasında dimdik durmaya devam ettiği sürece hiçbir organizasyonda başarılı olamayacaklardır diyen Ünlü “Şehitlerimiz olacaktır. Askerimizi, polisimiz bu operasyonlarda hayatını kaybedecektir ama Türkiye Cumhuriyeti Devletini bekası için bunlar yaşanacaktır. Yaşanabilir. Bundan sonra da daha farklı eylemlerde olabilir. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar asla başaramayacaklardır” açıklamasında bulundu.

 

“SİYASETEN İTİLİP KAKILDIK”

Amerika denilen küresel güçler tüm dünyayı dizayn edebilirler diyen Ünlü “Orta Doğuyu dizayn edebilirler, ediyorlar da. Ama tek Türkiye Cumhuriyeti’nde önce ülkem diyen bir siyasi parti var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir siyasi parti yok. Bizlerinde siyaseten itilip kakıldığımız zamanlar oldu. En zor şartlarda bile ki 1 Kasım seçimleridir. 10,9, 5 Milyon 400 bin oy alarak önce ülkem diyen siyasi, ideolojik bir hareketin neferleri var” şeklinde sürdürdü.

 

BİTTİĞİNİ GÖRECEK

1980 öncesinde verilen mücadeleleri yaşı belli noktaya gelen insanlar hatırlarlar diyen Ünlü, “Yeni nesil 15 Temmuz gecesi gördü. Darbe girişiminde tankların önüne yatanlara bakın. Ömer Halisdemir’in duruşu ülkücü bir duruştur. O da bir ülkücüydü. Derinceli gazimiz olan genç Halil İbrahim ülkücü bir babanın oğlu. Böyle bir yapının olduğu yerde terör faaliyetleri amacına ulaşamaz. Önümüzdeki günlerde terör belasından Türkiye kurtulacak. Bu yapılara destek verenler, nasıl OHAL’de herkes kulağından tutulup cezaevine konuluyorsa bunlarda konulacaktır.  PKK’nın bitmesi an meselesidir. Önümüzdeki günlerde herkes terörün nasıl bittiğini görecek” dedi.

 

“O ZAMAN PATLAYACAKTIR”

Kentimizde gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarına yönelik ise MHP İl Başkanı Ünlü, “Başsavcımız kentimiz için bir değer. Başsavcımıza Kocaelililer olarak sahip çıkmayı başarabilirsek çok farklı şeyler yapabilecek kapasiteye sahip bir başsavcımız var. Yeni geldi ve farkındalığını hissettirecektir. Devlet görevini yapıyor. Kimsenin gözünün yaşına bakılmayacaktır. Önümüzdeki günlerde siyasi ayağı da devreye girecektir. Esas bombalar o zaman patlayacaktır. Asıl sürprizler o zaman olacaktır. Şu günlerde herkes devletin misafiri olabilir” açıklamasında bulundu.

Serkan BORLAK

 

20 Ağustos 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

GENC - HALA KONUSUYORMUSUN SEN YA YAZIK

Yanıtla . 0Beğen 20 Ağustos 10:56
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR