Kordsa Global Ar-Ge ödülü

Kordsa Global, 3. özel sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesinde açıklanan 2013 yılı Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi Sonuçlarına göre tekstil sektöründe...

BÜYÜT

Kordsa Global, 3. özel sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesinde açıklanan 2013 yılı Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi Sonuçlarına göre tekstil sektöründe birincilik ödülünü kazandı. Ankara’da düzenlenen törenle ödülleri sahiplerine takdim eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yaptığı konuşmada Ar-Ge çalışmalarının önemine değindi.

 

IŞIK STANDI DA GEZDİ

Ar-Ge’nin verimsiz bir yatırım olduğu ve Ar-Ge’ye ayrılan kaynağın boşa gideceği düşüncesinin terk edilmesi gerektiğini dile getiren Işık, Kordsa Global adına ödülünü CTO’su İbrahim Yıldırım’a teslim etti. Kordsa Global standını da ziyaret eden Işık, Kordsa Global’in İzmit’ten dünyaya sunduğu teknoloji ve ürünlerle ilgili detaylı bilgi aldı.

 

“AR-GE’NİN ÖNEMİ BÜYÜK”

Ödülü değerlendiren Kordsa Global CEO’su Cenk Alper, devlet teşviğinin Türkiye’nin Ar-Ge atağındaki rolüne değinerek, “Bakanımızın da belirttiği gibi Ar-Ge’ye yatırım boşa giden bir kaynak değildir, geleceğe yatırımdır. Kordsa Global teknoloji üreten bir yapı haline bu vizyonla ulaştı. Ar-Ge gücümüzü çok daha ileri noktalara ulaştırmak ana stratejilerimiz arasındadır” dedi.

19 Aralık 2014 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR