Tuncay Şengöz: Bana oyun oynadılar

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) yönetimine giren ve üyeliği düşürülen Tuncay Şengöz dün sahibi olduğu Denge Mühendislik ofisinde basın açıklaması gerçek...

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) yönetimine giren ve üyeliği düşürülen Tuncay Şengöz dün sahibi olduğu Denge Mühendislik ofisinde basın açıklaması gerçekleştirdi. KOTO’nun yönetim kurulunda yer alan Tuncay Şengöz'ün yaklaşık 1 ay önce vergi mükellefi olmadığı halde KOTO seçimlerinde oy kullandığı ve komiteye seçildiği, ardından yönetim kuruluna girdiği ortaya çıkmıştı. Av. Ayhan Erdin'in iddiaları doğrultusunda ortaya çıkan gerçek sonrasında Tuncay Şengöz ve KOTO yönetiminden ses çıkmamıştı.


TUTANAKLARLA KESİNLEŞTİ

Geçtiğimiz gün KOTO tarafından üyeliği düşürülen Tuncay Şengöz, “Halen ortağı ve müdürü olduğum bir Limited Şirketimin faaliyetleri devam etmektedir. Gerek 2012 Kasım'da belli olan 26 Komiteli TOBB onaylı listelerde, gerekse  2013 Mart'ta belli olan 21 Komiteli TOBB onaylı listelerde, gerekse İzmit İlçe Seçim Kurulu Hâkimliğince onaylı listelerde açık bir şekilde Tuncay Şengöz Şahıs Şirketinin Seçme ve Seçilme hakkı bulunduğu, imza ve mühürlü tutanaklar ile kesinleşmiştir” dedi.


ŞAHIS ŞİRKETİ ÜZERİNDEN

Seçim öncesi askı sürecinde ve seçim sonrası askı sürecinde listelere itiraz edilmediğini ekleyen Şengöz, “Listeler kesinleşmiş ve mazbatalar, ilgili hakimlikçe tarafımıza teslim edilmiştir. Bilgi eksikliği nedeniyle 11 Haziran 2013 tarihi itibari ile vergi mükellefi olmadığım şahıs şirketi üzerinden seçime katıldım. KOTO üyesi olmamın, dilediğim zaman faaliyet belgesi almamın, onaylı listelerde bulunmamın yeterli olduğunu düşünmüştüm” şeklinde konuştu.


ÖZDAĞ’LA GÖRÜŞTÜM

Ekip arkadaşlarını bu durum ile ilgili bilgilendirdiğini de belirten Tuncay Şengöz, KOTO yönetim kurulu seçimlerinden 4 gün önce konuyu, BaşkanMurat Özdağ ile görüştüğünü ve Özdağ’ın kendisine “Tuncay ağabey birlikte geldik, birlikte gideriz, sıkıntı olmaz, basar geçeriz" cevabını verdiğini söyledi. Durumu herkesin bildiğini ve seçimi kazanmak için ses çıkarmadıklarını da ekleyen Şengöz son olarak şu ifadelere yer verdi;

 

BENİ KULLANDILAR

“Seçimi kazanmak için ses çıkarmadılar. Demek ki beni kullandılar. Yönetim Kurulunda görev yaparken üyelerin menfaatlerini, kamu yararını ve çalışanların haklarını savunduğum için ve 6. aydan itibaren birtakım kararları kabul etmeyerek şerh koyduğum için bekletilen koz devreye alınmış ve düğmeye basılmıştır. Bana oyun oynadılar, bu oyun, bir itibarsızlaştırma operasyonudur.” Şengöz basın açıklamalarının devam edeceğini ve iki hafta içerisinde belgeler ile tekrar basının karşısına çıkacağını sözlerine ekledi.

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

09

erdem - Evet bende biliyorum eşi de erkulda okul aile birliği Başkanlığı yaptı uzun yıllar karı koca pensilvanyaya gidiyorlardi ve ovunerek anlatirlardi bunları

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 16:02
08

faruk - bakın ben tanıyorum bunları şu ana kadar erken çocukları okuyordu sulalecek Erkul a gidiyordu lar devlet düşmanı bunlar arastirilsin lütfen pensilvanyada ne işiniz vardı ?

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 16:02
07

ziya - Aynı SElçuk beyin tarif ettiği bir adam bu tuncay.Dindar ayağına yatar para için. her türlü üsülsüzlük var.Bir de iş almak için mutlaka akraba çıkar karşısındakiyle.

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 16:02
06

Fuat B - SELÇUK KISACA DİYORSUN BEN AVUKAT AYHAN ERDİL DOĞRUMU ANLIYORUZ..AZICIK ERKEKLİK VARSA ADINI DOĞRU YAZDA ADAM SANSINLAR...SELÇUK...

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 16:02
05

Selçuk - Kim olacak SELÇUK yasal KOTO üyesi selçuk, sahta üyelerin yolsuzluklarını ortaya çıkaranları takdirle karşılayan SELÇUK, KOTO haberlerinin, TUNCAYın yolsuzluğunun ortaya dökülmesi zorunamı gitti TUNCAY BEy ? Birileri çıkıp yolsuzlukları ortaya çıkarmasa DAHA NE KANUNSUZ işler yapardınız ALLAH bilir, hep dürüst,dindar, adam gibi adam vs. gibi laflar ile aldatılmışız. Gerçekleri öğrenince, gerçekleri ortaya çıkaranları alkışlayınca zoruna mı gidiyor !

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 16:02
04

Selçuk - Doğruları ortaya çıkaran avukatın haklı olduğunu,sahte işleri ortaya çıkarmakla ne kadar iyi yaptığını söyleyince zoruna mı gitti TUNCAY ! Kanunsuzluğun ortaya çıkınca mı KOTODA dönen dümenleri konuşuyorsun? Daha önce hep beraber yer içerken, kotonun paralarıyla fellik fellik gezerken iyiydi değilmi? Senin yolsuzluğunu ortaya çıkaran avukat kötü adam öylemi, senin kanunsuzluğunu ortaya çıkarmak işine gelmedi değil mi? aavukatın doğru iş yaptığını savunmak senim işine gelmiyor değil mi, sen garanti bu avukatı şikayet edersin ! çünkü açığını bulmuş, ayıp etmiş ! Anlat TUNCAY !

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 16:02
03

yusuf k - Kim bu Selçuk kotoyla ilgili her haberde var..Allah aşkına kimsin sen ...ağababaların kim...biraz medeni cesaretin varsa gerçek adını yazarmısın SELÇUK bey

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 16:02
02

MUstafa - De ki başkası senin hukuksuzluğuna ses çıkarmıyor, sen neden hukuksuz işlere bulaşıyorsun? Neden vergi kayıdnı sildiriyorsun? Bir mühendis neden vergi kaydını sildirir? Birisibdeb birşeymi gizliyorsun,Bunları da açıklasana?Şimdi kalkıp herkes benim durumu biliyordu diyorsun, başkalarını da kendi suçuna ortak etmeye çalışıyorsun!

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 16:02
01

Selçuk - Kim bu avukat Ayhan Erdin, bir gazeteci olar4ak rica etsek de bu avukatla bir söyleşi yapsanız da yayınlasanız, neden böyle bir skandalı ortaya çıkarmış kendisinden dinlesek olmaz mı, okuyucular olarak çok şey mi istiyoruz? Rica etsek bu isteğimizi yerine getiri misiniz? Çünkü olay bu avukat beyin ihbarıyla ortaya çıktı.Lütfen !

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 16:02
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR