Kocaeli’nin en başarılı okulu: Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi

Yayınlanan verilere göre branş bazında ve YGS dallarındaki Türkiye dereceleri; Sosyal Bilimlerde Türkiye 17.liği, Fen Bilimlerinde Türkiye 37.liği...

Yayınlanan verilere göre branş bazında ve YGS dallarındaki Türkiye dereceleri;

Sosyal Bilimlerde Türkiye 17.liği, Fen Bilimlerinde Türkiye 37.liği, Türkçe’de Türkiye 40.lığı,YGS 1’de Türkiye 19.luğu, YGS 2’de Türkiye 20.liği, YGS 3’te Türkiye 17.liği, YGS 4’te Türkiye 16.lığı, YGS 5’te Türkiye 17.liği, YGS 6’da Türkiye 17.liği elde etmiştir.

 

Erkul’un Yıldız Kızları Rakiplerine SET VERMEDİ

Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği okullar arası yıldız kızlar voleybol turnuvasında Özel Erkul Ortaokulu İlçe 1.si oldu. Turnuvada 4 maç yapan Erkul Ortaokulu tüm rakiplerini 2-0’lık Setler ile yenerek turnuvada Set vermeden şampiyon oldu.

 

İSTANBUL - ASYA Bölge Birincisi

Özel Erkul Fen Lisesi, öğrencilerinin hazırladıkları proje ile  bu yıl 46.sı düzenlenen TÜBİTAK ULUSAL PROJE YARIŞMASI’nda   İSTANBUL - ASYA Bölge 1. si olarak büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye genelinden  13775 projenin başvurduğu TÜBİTAK Proje yarışmasına Erkul Koleji 10 proje ile katıldı. Edebiyat alanında birinci olan Proje 24-29 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da BÜYÜK FİNAL’de yarışacak. Proje severler sergiyi bu tarihler arasında gezebilir.


Erkul Kolejleri’nde İlk Okuma Coşkusu

Özel Erkul Tunagür ilkokulu 1. sınıf  öğrencileri okuma – yazma sürecini başarılı bir şekilde tamamladı.Bu başarılarını da ‘okuma pastası kesme’  etkinliğiyle kutladılar. Okuma yazmaya geçmenin mutluluk ve heyecanı Öğrencilerin yüzlerinden okunuyordu.

 

2015 YGS’de Gelenek Bozulmadı

YGS ve LYS sınavları’nda Kocaeli’nin en başarılı okulları arasında yer alan Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi geleneği bozmayarak yeni başarılara imza attı. Hem Anadolu hem Fen Lisesi olarak 2015 YGS’de  büyük başarı elde etti..Tunagür Lisesi öğrencilerinden Ebru Hatice Yıldız YGS 2 dalında Türkiye 842.si,  Zeynep Nur Öztürk YGS 6 dalında Türkiye 907.si ve Zeynep Karahasanoğlu YGS 4 dalında Türkiye 766.sı oldu ve Erkul Eğitim Kurumları ilk binde 3 öğrenci ile 7 derece elde etti.

 

2015 TEOG-1’de Erkul Koleji’nin 7 Öğrencisi Tüm Soruları Doğru Cevapladı

Önceki yıllarda da büyük başarılara imza atan Erkul Eğitim Kurumları bu yıl da zirvedeki yerini koruyarak başarı çıtasını yükseltti.

Erkul Eğitim Kurumları’nın, 2014 - 2015 Temel Öğretimden Orta Öğretime geçiş sınavında 7 Öğrencisi tüm soruları doğru cevapladı.

8 Öğrencisi 119 Net ve 14 Öğrencisi 118 Net yaparak büyük bir başarıya imza attı.  

 

5.Geleneksel TUNAPYA Bu yıl Gerçekleştirildi

Bu sene 5.si düzenlenen Tunagür Proje Yarışmasına ilgi bir hayli fazla oldu. Öğrencilerin ilgi ve istekleri konusunda araştırmaya yönlendirmek amacıyla yapılan proje yarışmasına 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflardan 160 proje ve 186 öğrenci katıldı. Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

 

10.EMO Gerçekleşti

Bu yıl 10.su düzenlenen EMO(Erkul Matematik Olimpiyatları) ‘nın ödül töreni Tunagür Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kocaeli il genelindeki tüm okullardan 4. ve 5.sınıf öğrencilerinin katılabildiği Erkul Matematik Olimpiyatları her yıl Mayıs Ayı içerisinde gerçekleşiyor. Sınav’a başvurular sadece web adresi üzerinden yapılabiliyor.


Milli Eğitim’in Düzenlediği Bilgi Yarışması Sonuçlandı

Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Liseler arası bilgi yarışmasında Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi Başiskele İlçe birincisi, İlköğretim okulları arasında Özel Erkul Bahar İlköğretim Okulu Körfez İlçe Birincisi oldu.

15 Mayıs 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR