Çeker: Emek mücadelesinde baroyu yanımızda görmek isteriz

Baro Başkanı Gökçe’yi makamında ziyaret eden Sendika Başkanları Çeker ve Oypan, yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek, başarılar dilediler. Çeker ve...

Baro Başkanı Gökçe’yi makamında ziyaret eden Sendika Başkanları Çeker ve Oypan, yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek, başarılar dilediler. Çeker ve Oypan, ziyaret sırasında yeni Baro Başkanı Sertif Gökçe’ye çok anlamlı bir hediye sundu. İki sendika başkanı, Ulu Önder Atatürk’ün büyük bir portesini ve kurtuluş savaşını sembolize eden “Onlar bir oldular Vatan Kurtuldu” adlı tabloyu Başkan Sertif’e armağan etti.

 

“İNŞALLAH DAHA AKTİF BİR BARO GÖRMÜŞ OLACAĞIZ”

Ziyaret sırasında ilk sözü alan Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan; “İnşallah bundan sonra daha aktif bir baro görmüş olacağız” dedi. Ardından konuşan Sertif Gökçe “Baro, diğer sivil toplum örgütlerinden farklıdır. Son yıllarda Türkiye’de hukuksuzluk sınırsız boyutlara ulaştı. Bugünden sonrada, Kocaeli Barosu sivil toplum örgütleri ve sendikaların daha fazla yanında olacaktır” dedi.  

 

“HUKUKUN İŞLER OLMASI İÇİN BAROYA İHTİYAÇ VAR”

Baro Başkanı Gökçe’den sonra söz alan Şube Başkanı Ömer Çeker ise Baroların önemli görevleri olduğunu ifade ederek “Baro’nun vatandaşların hukuk çerçevesinde bilinçlendirilmesi, bilgilendirilmesi gibi bir görevi vardır. Haksız ve hukuksuz uygulamaların gün yüzüne çıkarılması için Baro’nun gereken çalışmaları yapması gerek. Yaşadığımız çevredeki çarpık yapılaşma, insan hakları ihlalleri, çevrenin katledilmesi, kentteki trafik sorunu, çevre kirliliği gibi hukuk ihlallerinde Baro daha aktif rol oynamalıdır. Emek mücadelesinde, kamudaki usulsüz uygulamalara karşı Baroyu kamu çalışanlarının yanında görmek istiyoruz. Hukukun işler olması için baroya ihtiyaç var. Yaptığımız emek mücadelesinde baroyu yanımızda görmek isteriz. Bundan sonra da daha sık birlikte olmalıyız” dedi. Şube Başkanı Çeker’in konuşmasına istinaden Gökçe ise “Burası halkın barosudur. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

13 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR