Ruanda’ya yatırım çağrısı

    Ruanda hükümeti Ankara Büyükelçisi Caesar Kayizari, iki ülke arası ticareti geliştirecek işbirliklerini oluşturmak amacıyla ile Gebze Ticaret...

BÜYÜT

 

 

Ruanda hükümeti Ankara Büyükelçisi Caesar Kayizari, iki ülke arası ticareti geliştirecek işbirliklerini oluşturmak amacıyla ile Gebze Ticaret Odası’nı ziyaret etti. GTO Başkanı Nail Çiler görüşmede, Ruanda ve Türkiye arası ticari faaliyetler ve özellikle Gebze’nin bu faaliyetlere olan katkısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

YATIRIM İMKANI VAR

Konuşmada Gebze’nin stratejik konumu ve ticari faaliyetlere yönelik sahip olduğu avantajları hakkında bilgi verdi. Ruanda’da birçok ticari yatırım imkanı bulunduğunu söyleyen Çiler, Bilgi İletişim Teknolojileri, turizm, enerji, madencilik, altyapı ve gayrimenkul alanında yatırım yapılabileceğini ve Ruanda’da çok sayıda faaliyet gösteren Türk yatırımcının olduğunu belirtti.

YATIRIM DAVETİ

Toplantıda konuşma yapan Büyükelçi Kayizari ise, vize başvurularının çok hızlı sonuçlandığını, vergiler konusunda ise birçok sektörde de geçerliliği olan yatırımlara göre 5 yıla kadar muafiyet olduğunu belirtti. Ruanda’nın jeostratejik önemine dikkat çeken Büyükelçi Kayizari, Gebzeli işadamlarını da yatırım yapmaları konusunda Ruanda’ya davet etti.

28 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR