Bayır Bucak Türkmenlerine yardım TIR’ı gitti

Suriye’de yaşanan iç savaş da Bayır Bucak Türkmenleri’de zor günler geçiriyor. Hatay ilimize çok yakın bir yerde bulunan Bayır Bucak Türkmenlerine he...

Suriye’de yaşanan iç savaş da Bayır Bucak Türkmenleri’de zor günler geçiriyor. Hatay ilimize çok yakın bir yerde bulunan Bayır Bucak Türkmenlerine her yerden yardımlar gidiyor. Memur-Sen Kocaeli İl Başkanlığı tarafından organize edilen yardım tırı iki hafta içerisinde hazırlanarak yola çıkarıldı. Ramazan-ı Şerif ayı münasebetiyle hazırlanan yardım tırında 520 koli Ramazan Kumanyası’nın yanı sıra 8 bin 64 adet 1.5 Litrelik su bulunuyor.

 

Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı, Nadide Eğitim Kurumları’nın destek verdiği yardım tırı Büyükşehir Belediyesi açık otoparkından yola çıktı. Düzenlenen programda konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş “Ne yazık ki güzel ülkemize yapılan terör saldırıları olsun, Almanya’nın ermeni soykırımını onaylaması olsun, içte ve dışta ülkemiz üzerinden oynanan oyunların bir göstergesidir. Üst akıl Suriye, Mısır, Rusya ve şimdide Almanya olmak üzere bütün komşularımızla ilişkilerimizi bitirmek Türkiye’yi yalnız ve güçsüz bırakmak istiyorlar” dedi.

 

ALMAN MALLARINI ALMAYALIM

Gün duyarlı olma zamanıdır elimizden geleni yapalım ermeni soykırımını destekleyen bütün ülkelerin mallarına başta Almanya olmak üzere boykot çağrısı yapıyorum almayalım diyen Akkuş “Ayrıca Ayasofya’nın da bize fatihin hediyesi ve nasihatı olarak ibadet haneye açılmasını en kalbi duygularımla istiyor, arzuluyorum. Bunu gerçekleştirirsek inanıyorum ki peygamberimizin müjdesine mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmet han huzur içerisinde uyuyacaktır” açıklamasında bulundu.

 

DESTEK GÖRDÜK

Ramazan iftar programlarını asgariye düşürerek, buraya yapacağımız harcamaları Bayır Bucak taki Türkmen dağlarının mücahitlerine yani din kardeşlerimize gönderiyoruz diyen akkuş “Mübarek ramazan günü ekmeğimizi bölüşmek bir nebze de olsa iftarlarına zenginlik katmak istedik. Bize bu konuda sağ olsun MİKAV ve Nadide Eğitim Kurumları lojistik destek sağladılar. Şube başkanlarımızın duyarlı gayretleriyle yardımlar kısa zamanda toplanmıştır. Az çok demeden yüce mevlam yapılan yardımları dergahi izzetinde kabul ve makbul buyursun” şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından eski Refah Partisi Rize Milletvekili Şevki Yılmaz’da dua etti. Daha sonra araç tekbirlerle uğurlandı.

Serkan BORLAK   

16 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR