Yuvam Akarca’da ağaç dikildi

İzmit Belediyesi şehir genelinde yürüttüğü ağaçlandırma çalışmasına bahar aylarının gelmesi ile birlikte hız verdi. Belediye son olarak Yuvam Akarca M...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi şehir genelinde yürüttüğü ağaçlandırma çalışmasına bahar aylarının gelmesi ile birlikte hız verdi. Belediye son olarak Yuvam Akarca Mahallesi Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi’nde ağaç dikimi gerçekleştirdi.
İzmit Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından organize edilen ağaç dikme törenine katılan 60 öğrencinin her biri birer tane fidanı toprakla buluşturdu. Ağaç dikme töreninde çocukları yalnız bırakmayan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ağaç ve doğa sevgisinin önemini çocuklara anlattı.

AĞAÇ DİKİM KAMPANYASI
Ağaç ve doğa sevgisinin küçük yaşlarda kazandırılmasının önemine işaret eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, ’’Belediye olarak zaman zaman öğrencilerin katılımı ile ağaç dikim kampanyaları gerçekleştiriyoruz. Bunu yaparken amacımız öğrencilerimizi ağaçlandırma çalışmalarına dahil etmek ve onlara ağaç, doğa sevgisini aşılamaktır” dedi.
TEMİZ BİR KENT
Hedeflerinin İzmit’i görünümü ve havası ile daha da yaşanabilir kent haline getirmek olduğunun altını çizen Başkan Doğan, ’’Güzel ve temiz bir kentte yaşamak bütün insanların olduğu gibi İzmit halkımın da hakkıdır. Bu nedenle de belediye olarak şehrimizin değişik yerlerinde parklar, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları yaparak vatandaşlarımızın ihtiyacını en üst düzeyde gidermeye çalışıyoruz’’ dedİ.

14 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR