Nazlıgül: Herkes bir gün organ nakline ihtiyaç duyabilir

Her yıl 3 ve 9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Dünya Organ Bağışı Haftası nedeni ile Demokrat Parti (DP) İzmit İlçe Başkanı Mustafa Nazlıgül dün aç...

BÜYÜT

Her yıl 3 ve 9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Dünya Organ Bağışı Haftası nedeni ile Demokrat Parti (DP) İzmit İlçe Başkanı Mustafa Nazlıgül dün açıklama yaptı. Ülkemizde  sadece  diyaliz  havuzuna  yılda  7 bin kişinin katılmakta olduğunu belirten Nazlıgül, “Bu  yüzden  unutmayın ki  herkes  bir  gün  organ  nakline  ihtiyaç  duyabilir” ifadelerini kullandı.


“DİĞER YILA KADAR UNUTULUR”

Organ bağışının önemini vurgulayan Mustafa Nazlıgül, “Artık  bu hafta her yerde organ  bağış  kampanyaları  başlar  9  Kasım’da da biter. 2015 yılının Kasım ayına kadar  da unutulur. 2013  yılında  ülkemizde  toplam  5 bin 519 organ  nakli  yapıldı.  Ancak   nakil  için bekleyen  hastalardan   bin 450 kişi kendilerine  nakil  sırası  gelmeden  hayat  mücadelesini  kaybetti” dedi.

 

“ORGAN BAĞIŞLAYIN HAYAT KURTARIN”

Nazlıgül son olarak, “Öncelikli   olarak  yapmamız  gereken  kadavradan  nakil  sayısının  çok  olduğu  ülkelerdeki  sistemi  incelemek  ve  en  önemlisi  Avrupa’da  olduğu  gibi  adli  vakalardaki   beyin  ölümlerinde  bağış  şartı  aranmaması  olabilir. Organ bağışlayın  hayat  kurtarın. Herkesin  duyarlı  olması  temennisi  ile herkese  sağlıklı ömür  dilerim” ifadelerini kullandı.

06 Kasım 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR