Yıldırım“Kongre yasal olmaz”

        CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, haftalık yönetim kurulu toplantısı öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Gündeme ilişkin değ...

 

 

 

 

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, haftalık yönetim kurulu toplantısı öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Gündeme ilişkin değerlendirmede bulunan Yıldırım, Soma’daki tablonun 17 Ağustos depreminden ders alınmadığını gösterdiğini söyledi.

 

PARTİZANCA TUTUM

Büyükşehir ve İzmit Belediyesi’nin partizanca bir tutum sergilediğini iddia eden Selman Yıldırım, “Seçimden yaklaşık 15 gün önce işe alınan insanlar çıkarılmaya başladı. İzmit ve Büyükşehir belediyeleri olaylara partizanca bakıyor. İzmit Belediyesi’nde CHP’ye destek veren isimler tespit edilerek işten çıkarılmaya başladı. Bu yaklaşım doğru değil” ifadelerini kullandı.

 

YÖNETİMSEL ZAFİYET

İstanbul’un arka bahçesinin Kocaeli olduğunu söyleyen Yıldırım, “Bu kentte yönetimsel zafiyet var. Bu planlamaya da yansıyor. Zamanında doğru nüfus planlamaları yapılmadığı için şimdi Karaosmanoğlu ‘göçü durdurmalıyız’ diyor. Geçti artık. Kocaeli artık İstanbul’un arka bahçesi haline geldi” diye konuştu.

 

İMZALAR NOTER

ONAYLI DEĞİL

Kongre için toplanan imzalarla ilgili de konuşan Selman Yıldırım, “Bu konuda il başkanımız beni aradı. İmza veren arkadaşlarımızın istediğini anlayabilmiş değilim. Çağırdığım isimlerden 3’ü geldi ve onlara ne istediklerini sordum. İmzaların noter üzerinden yapılması gerektiğini söyledim. İmzayı atanlar benim ve iki yöneticimizin istifasını istiyor” dedi.

 

YASAL OLMAZ

Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz onların imzalarına göre kongre yaparsak bu yasal olmaz. Eğer kongre sonrasında herhangi bir vatandaş gidip yapılan kongrenin hukuksuz olduğu yönünde itiraz etse mahkeme kararı ile kongre derhal iptal olur. Benim kongre alma yetkim yok ancak bu kararı bir üstüm alabilir” şeklinde konuştu.

 

27 Mayıs 2014 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR