4+4+4’e karşı imza kampanyası

Halkevi üyeleri, önceki gün başlattıkları imza kampanyası ile 4+4+4 eğitim sistemine karşı herkesi bilinçlendirmeye çalışıyorHalkevi üyeleri, önceki g...

BÜYÜT

Halkevi üyeleri, önceki gün başlattıkları imza kampanyası ile 4+4+4 eğitim sistemine karşı herkesi bilinçlendirmeye çalışıyor
Halkevi üyeleri, önceki gün Belediye İş hanı önünde açtıkları stantlarla yeni uygulamaya başlanan 4+4+4 eğitim sistemine karşı imza toplamaya başladı. Okullar açılana kadar ilimizin her yerinde imza toplama kampanyasını sürdüreceklerini belirten Saraybahçe Halkevi Şube Başkanı Mihrican Atalay, herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti.
“İTİRAZLAR YÜKSELİYOR”
Atalay, 4+4+4 eğitim sitemini durdurmak için pazarlar, hastaneler, apartmanlar demeden kapı kapı dolaşacaklarını belirtti. Atalay, “AKP iktidarının eğitimcilerin, bilim insanlarının, halkın tüm karşı çıkışlarına kulak tıkayarak Meclis’ten geçirdiği 4+4+4 yasası derhal iptal edilmeli. Ülkenin dört bir yanında itirazların yükseldiği uygulamalar acilen durdurulmalıdır “ dedi.
ÖZEL OKUL SAYISI ARTACAK
Atalay, 4+4+4 eğitim sisteminin eğitimi parasallaştırmak ve özelleştirmek için çıkarıldığını ifade etti. Atalay, “Bu düzenlemeyle kamu kaynaklarından yaratılacak teşviklerle özel okul sayısını arttırmak, eğitimi patronlar için karlı bir sektör haline getirmek hedefleniyor” dedi.

30 Temmuz 2012 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR