CHP&'ye Tehdit, MHP&'ye Sıcak Mesaj

Başbakan'dan CHP'ye tehdit, MHP'ye ise sıcak mesajlar geldi. Meclis Başkanı seçimi biter bitmez konuşan Erdoğan, CHP ve BDP'ye yemin etmezseniz devams...

BÜYÜT

Başbakan'dan CHP'ye tehdit, MHP'ye ise sıcak mesajlar geldi. Meclis Başkanı seçimi biter bitmez konuşan Erdoğan, CHP ve BDP'ye yemin etmezseniz devamsızlık işler dedi.. Yani milletvekilliğinizi düşürürüz mesajı gönderdi. Erdoğan'ın bu restine Kılıçdaroğlu Öyleyse görüşürüz karşılığını verdi. Erdoğan CHP'ye resti çekerken, MHP'ye ise, yeni anayasayı birlikte yapmak için uzlaşı sinyali gönderdi.
Meclis'te genel kurul kadar kulisler de hareketliydi... Başkan seçiminin ardından önce Erdoğan konuştu.

CHP için tükürdüklerini yalayacaklar diyen Başbakan'dan dün de devamsızlık tehditi geldi.. Erdoğan, yemin etmeyen vekiller için devamsızlık söz konusudur dedi.

Erdoğan'ın hem CHP'ye hem de BDP'ye yönelik bu tehditi çabuk karşılık buldu.. Bu kez CHP kulisinde Kılıçdaroğlu konuştu.. Başbakan'ın sözlerini aktaran gazetecilere, öyle mi? peki bakalım görüşürüz yanıtını verdi CHP Lideri..

Sadece Kılıçdaroğlu değil, CHP'nin diğer vekilleri de konuştu.. Atilla Kart, Başbakanı süreci torpillemekle suçladı. Erdoğan'ın bu tuzağına düşmeyeceğiz dedi.

Mahmut Tanal ise Erdoğan'ın tüzüğü bilmediğini, genel kurul salonuna gelen vekillerin yok sayılamayacağını söyledi.

Erdoğan bu sözleriyle CHP'ye yüklendi ama, konuşmasının devamında sıcak mesajlar da gönderdi. O mesajlar MHP'yeydi..

Partisinin sandalye sayısı yeni bir anayasa yapmaya yetmeyen Erdoğan, MHP'ye bu konuda ortak akıl çağrısında bulundu. Başbakan, MHP ile anlaşırsak, konsensüs sağlarsak verdiğimiz sözü yerine getirebiliriz diye konuştu..

CHP'NİN ANA MUHALEFET PARTİSİ OLMASI HASEBİYLE BU ÇALIŞMALARIN İÇİNDE BULUNMASI EN BÜYÜK ARZUMUZDUR. DEMOKRATİK PARLAMENTER SİSTEME GÜÇ KATMASI AÇISINDAN DA ÖNEMLİDİR AMA ŞU ANA KADAR TAKINDIKLARI TAVIR YANLIŞ BİR TAVIRDIR. PARLAMENTO HUKUKUNU BİLMEMENİN ÇOK ACI BİR ÖRNEĞİDİR. DOĞAL SEYRİ İÇERİSİNDE ÜZERLERİNE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRMELERİ GEREKİR. EĞER BU GÖREV YERİNE GETİRİLİRSE ZATEN PROBLEM KALMAYACAKTIR.

Bu arada Erdoğan'dan merak edilen yeni kabineyle ilgili de açıklama geldi. Başbakan yarın Köşk'e çıkarak yeni kabineyi Cumhurbaşkanı Gül'e sunacaklarını söyledi.

AKP'nin grup yönetimi de belli oldu. Grup başkanvekillerine Nurettin Canikli, Ayşe Nur Bahçekapılı, Mustafa Elitaş, Ahmet Aydın ve Mahir Ünal seçildi.

05 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR