Borcunu ödediği halde haczi kaldırılmadı

Avukatına yatırması için para verdiğini avukatının ise bu parayı yatırmadığını da iddia eden vatandaş, “Mağdur edildim” dedi. Alikahya Fatih Mahalle...

Avukatına yatırması için para verdiğini avukatının ise bu parayı yatırmadığını da iddia eden vatandaş, “Mağdur edildim” dedi.

Alikahya Fatih Mahallesi Fatma Seher Hanım Caddesi’nde bulunan evini satışa çıkaran Yüksel Ataş isimli vatandaş tapuya gittiğinde,  İSU’ya 3 bin 500 lira borcu olduğunu ve bu sebeple evine şerh konulduğunu öğrendi. Bunun üzerine taksitlendirme yaptığı borcunu zar zor biriktirdiği para ile ödediğini belirten Ataş, bu süreçte sattığı evinin tapusunu devretmek için tapuya gittiğinde şerhin hala kaldırılmadığını ve borcunun da ödenmemiş olarak gözüktüğünü gördü.


MUHATTAP BULAMADIM

14 Ağustos’ta 1000 TL, 15 Ağustos’ta da 650 TL’yi Kocaeli Barosu avukatlarından Nuran Gönenç’e verdiğini belirten Yüksel Ataş, Cuma günü sıfırlanması gerektiği halde 1650 TL borcu gözüktüğünü ve evinin üzerindeki şerhin de hala kaldırılmadığını iddia etti.  Ataş, Büyükşehir Belediyesi’ne ve İSU’ya konuyu çözüme kavuşturmak için gittiğini ancak derdini anlatacak muhatap bulamadığını da ekledi.

 

HALA YATIRMADI

Satışını yaptığı evinin tapusunu devredememesi sebebiyle evi sattığı kişilerin de haklı olarak evin bedelinin tamamını ödemediklerini belirten Ataş, bu paraya acil ihtiyacı olduğunu belirterek, “Mağdur edildim. Borcun son iki taksiti olan 1650 TL’yi avukatımın yatırmaması sebebiyle tapumu alamadım. Avukatımdan da şikâyetçiyim. Benim verdiğim parayı aldı ve aradan 3 iş günü geçmesine rağmen hala yatırmadı” diyerek sitemde bulundu.

20 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR