Baştopçu: Umutkent Konutlarını araştırıyoruz

AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, dün nöbetçi vekil olarak AKP il başkanlığında vatandaşın sorunlarını dinledi. Vatandaşlarla bir araya gelm...

BÜYÜT

AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, dün nöbetçi vekil olarak AKP il başkanlığında vatandaşın sorunlarını dinledi. Vatandaşlarla bir araya gelmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baştopçu, Umutkent olayı ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu

AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, dün AKP İl Başkanlığı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kentin gündemiyle ilgili birçok konu hakkında görüşlerini paylaşan Baştopçu, toplantıya başlamadan önce NATO toplantılarına katılmak üzere Brüksel ve Paris’e gideceğini bildirdi. Umutkent olayı ile ilgili net bir açıklama yapan Baştopçu, “herkes haddini bilecek” dedi. Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili görüşlerini de aktaran Baştopçu, yine 13 belediyeyi alacaklarını iddia etti.

“DÜRÜST VE OBJEKTİJ OLUNMALI”
Toplantıda ilk gündem Umutkent olayıydı. Bu konuda çok net açıklamalar yapan Milletvekili Baştopçu, “Artık dünyada yapılan hiçbir şey gizli kalmıyor. Bizde ilk olarak sizlerden duyuyoruz. Bu konu böyle kalmayacak ve elbette araştırılacak. Daha henüz Başkan Karaosmanoğlu ile görüşmedim. Ama ne olursa olsun böyle makamlara sahip insanların böyle şeyler yapmaması gerekir. Şunu demeliyim şu an net bir şey yok. Herkes haddini bilmeli. Dürüst ve objektif olunmalı” ifadelerini kullandı.

“BU KENT SAHİPSİZ DEĞİL”
Yüksek Hızlı Tren projesi kapsamında ortaya çıkan bin 800 yıllık Roma Oda Mezarları’nın tahrip edilmesine de ateş püsküren Baştopçu, “Bu ülke hepimizin ortak malıdır. Kimse ben devlet projesi yapıyorum diyerek böyle eserleri katledemez. Başbakanımız bu konuda çok hassas. Ben Yüksek Hızlı Tren projesindeki çalışmaları sürekli takip ediyor ve uyarılarda bulunuyorum. Bu olayı ben takip edeceğim ve gerekeni yapacağız. Bundan sonra böyle çirkinlikler yaşanamayacak. Bu kent sahipsiz değil” dedi.

“KARŞIMIZDA MUHALEFET YOK”
Yaklaşan yerel seçimlerde yine 13 belediyeyi de alacaklarını iddia eden Baştopçu, muhalefet partilerinin yetersiz olduğunu söyledi. Baştopçu, “İnanın bizim belediyelerimiz mega projeler yapıyor. Herkese soruyoruz belediyelerden memnun musunuz diye. Kimse çıkıp yok demiyor. Biz yine yerel seçimlerde oylarımızı arttırarak 13 belediyeyi de alacağız. Çünkü karşımızda bir muhalefet yok. Sadece eleştiri yapıyorlar. Ortaya bir proje koymayı beceremiyorlar. Böyle olunca da karşımızda hiç şansları kalmıyor. Zorlanmadan bu seçimleri kazanacağız” şeklinde konuştu. Yerel seçimlerde yeni yüzlerin olabileceği sinyalini de veren Baştopçu, “Sıkıntısı kamuoyu tarafından belirlenmiş belediye başkanları mutlaka değişecektir” demekle yetindi.

“YUVACIK BARAJI DÜNYANIN EN BÜYÜK YOLSUZLUĞUDUR”
CHP’lilerin sürekli olarak Yuvacık Barajı’nı savunmasına da değinen Muzaffer Baştopçu, Yuvacık Barajı’nın dünyanın en büyük yolsuzluğu olduğunu söyledi. Baştopçu, “Yuvacık Barajı’ndaki yolsuzluklar gündemimizden düşmedi. Zamanının gelmesini bekliyoruz. Bu barajın borçları bittiğinde tam 5,5 milyar dolar ödemiş olacağız. Her zaman söylüyorum. Yuvacık Barajı dünyanın en büyük yolsuzluğudur. 10 liraya yapılacak bir projenin yüz liraya yapılması kente büyük bir vurgundur” dedi.

“MEHMET ERYÜREK YANLIŞ YAPTI”
Mehmet Eryürek ile ilgili de görüşlerini aktaran Baştopçu, “Mehmet Eryürek benim iyi bir arkadaşımdı. O hareketi neden yaptı hala bir anlam veremedim. Partinin tüzüğü ve kuralları çok önemlidir. Kimse kafasına göre hareket edemez” şeklinde konuştu. Basın toplantısının ardından Baştopçu, vatandaşların sorunlarını dinledi.

18 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR