İzmit’te üniversite öğrencilerine yönelik Kutlu Doğum Etkinlikleri

İzmit İlçe Müftülüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Umuttepe Kültür Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen organizasyonun birinci gününde yapılan...

BÜYÜT

İzmit İlçe Müftülüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Umuttepe Kültür Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen organizasyonun birinci gününde yapılan açılışa Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli İl Müftü Yardımcıları Mustafa Derin, Bayram Şahin, İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Sekreteri İlhan Coşkun, KYK Kocaeli Yavuz Sultan Selim Yurdu Müdürü Güler Küçük, Umuttepe Camii Kültür Merkezi Yöneticileri ve çok sayıda  Üniversite öğrencisi katıldı.

 

"BİRLİKTE YAŞAMA AHLÂKI VE BİRLİKTE YAŞAMA HUKUKU"

Kutlu Doğum programı Ugandalı Hasan Ali tarafından okunan muhteşem Kur’an tilavetiyle başladı. Kur’an tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu “Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir tema belirlemekte, bu yıl ki ana tema “Birlikte yaşama ahlâkı ve birlikte yaşama hukuku”dur.  Birlikte yaşama hukukunu, birlikte yaşama ahlâkını ayağa kaldırmanın yolu hiç şüphesiz insana sırf insan olduğu için bi zâtihi Allahû Teâlâ onu insan olarak yarattığı için değer vermekten geçer” dedi ve konuyla ilgili âyet ve hadislerden örnekler verdi.

Program da İl Müftü Yardımcısı Mustafa derin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü sırasıyla protokol konuşmaları yaptılar.


ENDONEZYALI ÖĞRENCİDEN DUYGULANDIRAN ŞİİR

Protokol konuşmalarının ardından Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi Endonezyalı Süfyan’ın okuduğu  “Ben seni görmeden sevdim” adlı şiiri davetlilere duygu dolu anlar yaşattı. Şiirin ardından Kocaeli Üniversitesinde okuyan Endonezyalı öğrenciler tarafından yöresel oyunlarının sergilendiği program yemek ikramıyla devam etti.


TASAVVUF KONSERİ

Etkinlikler kapsamında Marmara İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi sahne alarak davetlilere tasavvuf konseri verdi.


TALHA UĞURLUEL'DEN  “PEYGAMBER EFENDİMİZİN İZİNDE MEDİNE” KONFERANSI

Konserin ardından Umuttepe Camii Konferans salonunda Araştırmacı Yazar Talha UĞURLUEL tarafından “Peygamber Efendimizin İzinde Medine” konulu konferans verildi. Büyük ilgi ile dinlenen konferansın ardından İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşveloğlu’nun Talha Uğurluel’e çiçek takdimi ile etkinliklerin birinci günü tamamlanmış oldu.


ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

Üç gün boyunca sürecek olan etkinliklerde kurulan stantlarla öğrencilere çeşitli aktivitelerde hazırlandı.  Bu stantlarda Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları tanıtılmakta, İzmit Müftülüğü tarafından kitap ve lokum ikramı yapılmakta, Kaligrafi ustası Güvenç Taşer tarafından davetlilere isimleri yazılmakta, Ebru öğreticisi Halime Özcan tarafından Ebru örnekleri sergilenmekte ve Yöresel yemekler yapılarak ikram edilmektedir.

06 Mayıs 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR