Sanayi Sitesi, Sanayi Polikliniği’ne kavuştu

Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında bir üre önce kapatılan Sanayi Sağlık Ocağı, poliklinik vasfıyla geri döndü. S.S. Körfez Küçük Sanayi Sitesi’nde bu...

BÜYÜT

Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında bir üre önce kapatılan Sanayi Sağlık Ocağı, poliklinik vasfıyla geri döndü. S.S. Körfez Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan sağlık ocağı site esnafının katkılarıyla Sanayi Polikliniği’ne dönüştürüldü.

Aile Hekimliğine geçilmesiyle birlikte kapanan Sanayi Sitesi Sağlık Ocağı, sanayi çarşısında bulunan hayırsever esnafların katkılarıyla Kocaeli Devlet Hastanesi Sanayi Polikliniği’ne dönüştürüldü. Büyük bir özveri sonucu ortaya çıkan yeni poliklinik çalışma saatleri süresince sanayide bulunan çalışanlara hizmet verecek. İlaç yazma, sevk etme ve ameliyat hariç her türlü cerrahi müdahalenin yapılabileceği poliklinik bugün hizmet vermeye başlayacak.

UZMAN DOKTORLAR
S.S. Körfez Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Muzaffer Gürfidan ve site esnafı tarafından aylardır süren gayretler sonrasında tamamlanan ve bugün hizmete açılacak olan poliklinik hafta içi her gün saat 09.30 – 16.30 saatleri arasında hizmet verecek. Kocaeli Devlet Hastanesi’ne bağlı poliklinikte Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Kemal Doğanay, İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Ayhan Uygun, Genel Cerrah Operatör Doktor Bekir Eraldemir ve Operatör Doktor Mehmet Karanfil görev yapacak.

UTANSINLAR
4 uzman doktorun görev yapacağı Kocaeli Devlet Hastanesi Sanayi Polikliniği ile ilgili gazetemize çeşitli değerlendirmelerde bulunan S.S. Körfez Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Muzaffer Gürfidan elde ettikleri yeni kazanımdan dolayı mutluluklarını dile getirerek şöyle konuştu:
“Polikliniğimizin yenilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burası kapandı, bir daha açılmaz diyenler utansınlar. Biz sanayicimiz için varız. Onlar için çalışıyoruz.”

ESNAFIN KATKISIYLA
İlimiz genelinde 15 Kasım tarihinden itibaren aile hekimliği uygulaması başladı. Beraberinde birçok sıkıntıyla gelen aile hekimliği uygulamasıyla birlikte aile hekimine ihtiyaç olmayan kimi ticaret ve sanayi bölgelerinde bulunan sağlık ocakları vasfını yitirdi. İşlevini yitiren ve bir müddet kapalı bulunan sağlık ocakları çevrede bulunan esnaflar ve kimi kuruluşlar tarafından elbirliğiyle çok amaçlı polikliniklere dönüştürülüyor.

08 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR