Huzurun ve konforun adresi ‘Evimiz Kocaeli’

        Röportaj: Seda DEMİRAL   Türkiye’nin önde gelen inşaat firmaları arasında yer alan, 70 yıllık bir dev çınar olarak isminden sıkça söz ettire...

 

 

 

 

Röportaj: Seda DEMİRAL

 

Türkiye’nin önde gelen inşaat firmaları arasında yer alan, 70 yıllık bir dev çınar olarak isminden sıkça söz ettiren Pekdemir İnşaat’ın Genel Müdürü Mert Pekdemir ile güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

70’inci yıl gurur projesi olarak nitelendirilen ‘Evimiz Kocaeli’ çalışmasından söz eden Mert Pekdemir, ileriye dönük hedefleriyle ilgili olarak da bazı ipuçları verdi. Şimdi sizi ‘Evimiz Kocaeli’ projesi ile insanların sadece konut değil aynı zamanda rahat bir yaşam alanına da sahip olacaklarını dile getiren Mert Pekdemir’in söyleşisi ile baş başa bırakıyorum.

 

2 SENELİK ÖN HAZIRLIK

Pekdemir İnşaat’ın 70 yıllık gelişiminden söz edebilir misiniz?

Üç kuşaktır bu işi sürdürüyoruz. 1944 yılında dedem İsmail Pekdemir tarafından kurulan Pekdemir İnşaat, 70 yıllık tarihinde ülkemizin pek çok yerinde sayısız örnek yapıya imza attı. Başta resmi yapılar, konut ve iş yerleri olmak üzere gölet, dere ıslahı, köprü, restorasyon, iskele gibi her türlü inşaat işleri başarıyla tamamlandı.

 

Pekdemir İnşaat çalışanlarına, müşterilerine, geçmişine duyduğu saygı ile hareket etmektedir. Kalite anlayışı ve müşteri memnuniyetinin sürekliliğini ilke olarak benimseyen firmamız, geçmişinden aldığı güç ve deneyim ile örnek projelerine devam ediyor.

 

 

70’inci yıl gurur projesi olarak adlandırdığınız ‘Evimiz Kocaeli’ projesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bu projeyi 70’inci yıl projemiz olarak değerlendiriyoruz. Çok da başarılı ve hızlı ilerleyen bir proje. Bölgenin en hızlı konut şantiyesi diyebiliriz. Pekdemir’in karakteristik özelliğinden dolayı konutların erkenden teslim edileceği düşüncesi hakim müşterilerimizde. Bu proje kapsamında 2010 yılından beri çalışılıyor. 2011 yılının başlarında proje netlik kazandı. İki senelik bir zaman dilimi ön hazırlık aşaması. 2013 yılının başında ise projenin tanıtımını yaptık. Yaklaşık dört yıllık bir hikayesi var. Proje öncesinde anket, fizibilite çalışmaları da yapıldı. Çalakalem bir iş olmamasının yanında birçok uzmanla bir araya gelinerek enine boyuna konuşulup pazar araştırmaları yapılarak başlandı bu projeye. Ciddi bir ekiple çalışıldı. Bilimsel bir çalışma da diyebiliriz. Bu anlamda belki de Kocaeli’de tek.

 

 

REKOR HIZLA İLERLİYOR

Son etap kampanyasının son günü 31 Mayıs olmakla birlikte kampanyada peşinatsız, faizsiz, 30 ay taksitle ev sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca peşinat ödemeden, Pekdemir müşterilerine özel aylık yüzde 0.99 sabit faizli banka kredisi imkanından da yararlanmak mümkün.

 

2+1 daireler 109 bin liradan, 3+1 daireler 148 bin liradan, 4+1 daireler ise 228 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Pekdemir güvencesiyle Kocaeli’nin önemli bir bölgesi olan Başiskele’de rekor hızla inşa edilen ve özellikle aileler için eşsiz bir yaşam alanı sunan projede ev sahibi olmak isteyenler için son etap kampanyası, aynı zamanda son fırsat anlamına geliyor. 2015 yılının Temmuz ayı itibariyle teslim edilmeye başlanacak olan projeyi yerinde görmek isteyenleri Evimiz Kocaeli Satış Ofisi’ne bekliyoruz.

 

Üç kuşaktır dimdik ayakta duran bir firmanız var, bu nasıl bir duygu?

Evet, üç kuşaktır bu işi sürdürüyoruz. Dedem İsmail Pekdemir ile başlayan ve benle birlikte devam eden bir süreç. Üç kuşaktır aralıksız işlerimizi sürdürüyoruz. Değişikliklere gitsek de ihaleli işlere girmiyoruz. Farklı da bir yapımız var. Aralıksız bu işi yaparak başarı sağladık. Ne bir yarım kalmış projemiz var ne de hakkımızda açılmış davamız var. Bu da ayrı bir başarı. 60 yıla dayanmış binalarımız var. Dedemizin yaptığı binaları yıkıp yine aynı kişiler için sunuyoruz.

 

TEK RAKİBİMİZ KENDİMİZİZ

Projeleriniz Kocaeli’ye nasıl bir vizyon kazandırdı sizce?

Bizim işimiz profesyonel olmak. İşin en başından sonuna kadar. Şehrimize de vizyon katmaya çalışıyoruz. Bu bölgede, amatör iş yapma zihniyetini yıkıp profesyonelliği ön plana çıkardığımızı düşünüyorum ve işin arkasında durma kavramını da geliştirdiğimizi söylüyorum. Bu bölgeye başlı başına katkı sağladığımızı düşünüyorum. Ticaret ve ulaşım ağı da daha çok gelişecektir.

 

Pekdemir’in en belirgin özelliği ne sizce?

Kalite ve müşteri memnuniyeti en belirgin özelliğimiz diyebilirim. Konut teslimi sonrası ürünün garantisini veriyoruz. Yatırım yaparak güven veriyoruz. Başa çıkamayacağımız tek şey kendi kendimize rekabet.

 

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Projeleriniz Kocaeli halkına hitap ediyor mu?

Kesinlikle ediyor. Yüksek gelir seviyesi gerektirmiyor. Birikim, toplu para da gerekmiyor. Özellikle de bu projemiz. Çok ilgi gördüğümüzü ve ciddi anlamda satış sağladığımızı da söyleyebilirim. Çok eski müşterilerimizden konut alanlar var. Bu da projenin kabul gördüğünü gösteriyor. Ödeme planlarında da iddialıyız. Alım kolaylıkları sağlanıyor. İnsanlar konut alırken bu işte devam etmek isteyen firmaları seçmeliler. Biz de yolumuzda devam etmek istiyoruz. Sorumluluğumuzun da bilincindeyiz. Aidatlar bile yapılan anket sonuçlarına göre insanların ekonomik gücü doğrultusunda belirlendi. Teveccühünden dolayı da Kocaeli halkına teşekkür ediyoruz.

 

Bu tür projelerin bölgeye katkısı nedir?

Bu tür projelere ihtiyacımız var. Şehir merkezlerinde yaşamak zorlaştı. Daha iyi yaşam alanları aranıyor artık. Bölge olarak buna ihtiyacımız var. Bu anlamda biz de insanlara yaşam alanları sunuyoruz. Konut dışında yaşam alanı da satın almış oluyorlar. İnsanlara sadece eşyalarını toplayarak bu konutlara gelip yerleşmek kalıyor. Tüm inşaat, alt yapı aynı anda bitiyor. 70 yıllık deneyimi itibarın parçası olmaya davet ediyoruz.

BÜYÜK PROJELER YOLDA

Bu proje ardından hayata geçirmeyi düşündüğünüz bir proje var mı?

Evet var. Yakın bir zamanda hayata geçireceğiz ve sizlerle de paylaşacağız. Fakat konut dışında ticari bir proje olacak. Kafamızda büyük projeler var.

 

Başarınızı neye borçlusunuz?

Başarımız her şeyden önce işimize olan saygımızdan geliyor. Çok çalışıyoruz ve güvenilir olmaya çalışıyoruz. Bu bir firmayı ayakta tutan en önemli şey aynı zamanda. Kalite ve güven çok önemli. Bu tür projeler için güvenirlik çok önemli.

Mert Pekdemir kimdir?

1973 İzmit doğumlu. Aslen Gümüşhaneli olan Mert Pekdemir, yaklaşık olarak 60 yıldır İzmit’te yaşayan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokuldan sonra İstanbul Işık Lisesi’nde yatılı olarak okudu. Trakya Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 1998 yılında mezun oldu. 1998 yılından itibaren Pekdemir İnşaat’ta görev alan Mert Pekdemir, çalışmaya ilk olarak şantiyede başladı. Mert Pekdemir, bugün Pekdemir İnşaat Genel Müdürü.

22 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İZMİTLİ - TAM FAY HATTININ ÜSTÜ...YAZIKLAR OLSUN

Yanıtla . 0Beğen 22 Mayıs 13:18
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR